Do kmene stromu ji u naučné stezky vyřezal řezbář Josef Frnka. Jeho práce trvala více než deset hodin. Soví rodinku od víkendu obdivují kolemjdoucí.

Josef Frnka už u stanice vyřezal do stromu Krušnohora. Sovičky jsou tak jeho druhým dílem pro Droseru. „Vždy kouknu na tvar kmenu a přemýšlím, co vytvořím. Tentokrát to jsou dvě velké a dvě malé sovy,“ říká řezbář. Ten kmen stromu nejdříve ořezal tak, aby měl nahrubo připravený tvar sovy. Jen ta první trvala čtyři hodiny. „Pak už se vrhnu na detaily. Používám k tomu jen speciální pily, žádná dlátka a podobně,“ přiblížil. Když byly sovy hotové, vrhl se řezbář ještě na zabarvení očí sov, dřevěné dílo pak posprejoval speciálním lakem a drsným kartáčem zbrousil. „Je to další krásná práce Josefa Frnky. Sovy nyní zdobí naši stanici,“ poděkoval řezbáři správce stanice Vladimír Tomáš Smolík.

Ten ročně ošetří v záchranné stanici stovky poraněných zvířat. Drosera má přitom i vlastní zvířecí babybox, nově pak využívá rozletovou voliéru a další zázemí, které pomáhali postavit sokolovští studenti.