Patří do ní ulice U Divadla, Nádražní a Svatopluka Čecha. Město lidem slíbilo, že spolu s nimi chce situaci změnit. Proto nyní s místními lidmi, vlastníky nemovitostí i podnikateli debatují, jak to udělat. Tamní lidé si nejvíce stěžují na chování takzvaných nepřizpůsobivých obyvatel. Vadí jim hluk a nepořádek. Ve zdevastovaných objektech vznikají černé skládky. Padly návrhy, aby město zvážilo například nějaké pobídky pro podnikatele. Zazněl rovněž požadavek na větší počet kontrol ze strany městské i státní policie. Sokolovská starostka Renata Oulehlová obyvatele vyzvala, ať co nejvíce komunikují s radnicí. Ať upozorní na případy, pokud by tam někdo chtěl začít podnikat nebo naopak z lokality odejít, případně prodat nemovitost. „Město se bude snažit v rámci svých kompetencí aktivně vstupovat do dění kolem nádraží,“ řekla Oulehlová. V současné době se připravuje odkoupení dvou domů v ulici Svatopluka Čecha a jejich demolice.

„Budovy půjdou k zemi a místo nich vybudujeme parkoviště, která tady chybí. Sloužit by mělo i návštěvníkům okresní správy sociálního zabezpečení, která tady sídlí,“ konstatoval místostarosta Sokolova Karel Jakobec.

Podle druhého z místostarostů Jana Picky už má město řešení pro část lokality ve směru ke Královskému Poříčí. „Odkoupili jsme staré depo a postupně se bude revitalizovat. Potřebujeme vyřešit situaci přímo na nádraží, kde se nám pohybují bezdomovci a cestujícím se nelíbí, že je obtěžují. Jednání s vlastníkem stanice ale nejsou úplně jednoduchá,“ řekl Picka.

Zástupci města připustili, že řešení situace v ulicích U Divadla, Svatopluka Čecha a Nádražní bude takříkajíc během na dlouhou trať, ale začít s ním je třeba neodkladně. Zmíněné oblasti se v současnosti věnují ve větší míře společné hlídky Policie ČR a městské policie.