Neutrální půda radnice byla podle mluvčí nemocnice Markéty Singerové pro setkání ideálním místem. "Mohli jsme totiž uvést všechny důvody, proč považujeme výběrové řízení na nového primáře za nejlepší způsob, jak najít odbornou autoritu, která dále povede ortopedii v Sokolově. Zároveň jsme mohli zopakovat, že chceme kvalitní lékaře a že případný demonstrativní odchod ortopedů z nemocnice vidíme jako neopodstatněný, zbytečný, v důsledku naprosto nevyhovující ani jedné straně. Přivítáme tedy zklidnění situace a zvážení všech argumentů, které jsme mohli osobně odůvodnit," řekla Singerová.

Nemocnice má podle ní také jasnou zodpovědnost za zachování kvalitní péče – tedy i pro konkrétní pacienty sokolovské ortopedie. Proto je samozřejmě připravena i na možnost, že k dohodě nedojde. Ani taková varianta ale nepřipouští sebemenší snížení kvality ortopedické péče v sokolovské nemocnici.

"Společné setkání na radnici bylo prospěšné všem. Je zjevné, že nejen pro město Sokolov je naše nemocnice důležitá. Osobní pozvání starostky Oulehlové skutečně oceňujeme jako její osobní snahu celé situaci prospět. Děkujeme za to. Závěrem se obě strany dohodly, že budou pokračovat v jednání," dodala Singerová.

S užším týmem ortopedů bude nadále jednat ředitel nemocnice Jaroslav Kratochvíl, zdravotní ředitel Jiří Štefan a nový primář ortopedického oddělení Filip Veselý.

Jak Deník uvedl dříve, sedm ortopedů, většina z celého oddělení, hodlá na konci února skončit v sokolovské nemocnici. Odchod zdůvodňují nespokojeností s některými kroky nemocnice, nesouhlasí také s výsledkem výběrového řízení na post primáře ortopedie. Záměr podat výpověď oznámili lékaři veřejně na sociálních sítích. V otevřeném dopise upozorňují na vytíženost svého oddělení, která by podle jejich názoru mohla být menší, kdyby vedení nemocnice vyslyšelo návrhy na změnu. S jejich tvrzením nemocnice nesouhlasí.