Jste vegetariánka od dětství, nebo jste se k tomu dostala až v dospělosti?
Nevím úplně přesně, kdy to začalo, ale odjakživa jsem neměla úplně dobrý vztah k určitým druhům masa, jako je zvěřina, hovězí, vepřové či vnitřnosti. To vegetariánství u mě začalo jako ideologie a spíš jako zdravotní úleva, protože trpím zažívacími potížemi a bylo mi řečeno, když maso vynechám, že to bude trošku lepší. Tak jsem začala a lepší to trošku bylo. Ten postup byl někdy od puberty.

Od té doby jste výhradně vegetariánka?
To ne. Pak přišlo zase i období, kdy jsem maso jedla. Prostě měla jsem na něj chuť, tak jsem si ho dala. Myslím si, že vegetariánství je ideologie, ale já spíš poslouchám tělo, co se mu líbí, co mu svědčí, na co mám chuť. Jím věci, které mi voní. A ty, co mi nevoní, prostě nejím, i kdyby mi někdo řekl, že je to zdravé.

Jak na vaše vegetariánství reagovalo okolí?
Teď zrovna jsem našla sešit, který jsem k tomu kdysi měla, a připadalo mi to strašně vtipné. Našla jsem v něm i argumenty, jak si vegetariánství obhájit před ostatními. Protože když jsem byla mladší a byli jsme na nějakých oslavách nebo grilovačkách a přinesla jsem si tam hermelín v alobalu, vždycky jsem narazila na někoho, kdo měl potřebu mi vysvětlit, že jsem strašně hloupá a asi mi nedochází, o co přicházím a jak budu nezdravá a brzy umřu. I jsem se dozvěděla, že nebudu nikdy moct mít děti, samé hrůzostrašné scénáře. Většinu těch argumentů používám dodnes.

Jaké jsou to třeba argumenty?
Třeba že vegetariánství není drahé stravování. Lidé si myslí, že to je drahé, ale koupit si třeba půl kila čočky za pár korun zas tak drahé není. Brambory, cibule, to je levné.

Jako vegetariánka nejíte tedy jenom maso? Čím ho nahrazujete, abyste měla dostatek látek, které maso tělu dává?
Když se zase zaměřím na to, co je pro mě důležité, tak například spousta zeleniny má mnohem víc železa než maso. Trpím silnou anémií a už na sobě poznám, kdy mi železo zase klesá, a vím, že mi stačí sklenice nakládané červené řepy.

Vedete k vegetariánství svoji dceru a svého partnera?
Můj partner není vegetarián. Ani moje dcera zdaleka není vegetariánka. Vždycky jsem hodně koukala na to, co si lidi myslí. Když jsme se dali s partnerem dohromady, tak jsem najednou měla vedle sebe člověka, kterému strašně záleželo na jeho vlastní svobodě, ale také na mojí svobodě. Opravdu se nechceme vzájemně v ničem omezovat, takže vařím vegetariánsky a jemu to nevadí. Ale jednou začas řekne, já bych si dal srbské rizoto s mletým masem. Takže ho udělám, dochutit si ale musí sám. Moje dcera je vyznavač šunky. Kdyby šunka byla náboženství, tak je kněžka šunky a taky kněžka kuřete. Takže dvakrát do týdne jí nějaký kus masa udělám. Pokud se zeptám, co chce ke svačině, tak vždycky chce rohlík se šunkou. Dceru vychováváme v naprosté ideologické neutralitě.

Kateřina Veselá.Když jdete do restaurace, je dneska už výběr i z vegetariánské kuchyně, nebo jenom obligátní saláty?
Na malých městech ještě ne. Tam nebo na vesnicích většinou skončím na tom šopáku. Občas se objeví smažené žampiony. Nemám ráda smažený obalovaný sýr, to je pro mě fakt gastro peklo. Ovocné knedlíky mám ráda, ale v létě je fakt nedávám, takže to není úplně snadné. Ale když už vyjedu do nějakého většího města, tak se úplně normálně najím. Nabídka bezmasých jídel je širší, je toho určitě víc.

Existují například i nějaké speciální vegetariánské ingredience? Jak je vaše kuchyně pestrá?
Dokud mě vaření nebavilo, tak to byla klasická čočka nakyselo, k ní vajíčko. Česnečka místo vývaru, klasická jídla. Teď když už mě to baví, tak si víc vyhraju. Hodně využívám internetové obchody se zdravou výživou. Baví mě avokádové quacamole, špaldová mouka místo klasické. Dneska je velká nabídka speciálních potravin ale už i v supermarketech.

Jsou někde i zajímavé recepty?
Můj osobní favorit je Eva Francová Kuchařka ze Svatojánu. To je absolutně geniální. Všechno, co jsem kdy zkoušela, dopadlo tak, jak mělo. Líbí se mi, že je i hodně upřímná. Když něco nezafunguje, stejně to nafotí, popíše a napíše: tohle nefunguje. Potom paní Dýně ze Spáleného Poříčí. Na jejích webovkách vždycky najdu inspiraci.

Máte nějaké vysloveně oblíbené vegetariánské jídlo?
Já mám ráda všechny slané koláče. Zrovna dneska jsem měla k obědu brokolicovou polévku a slaný koláč s paprikami, olivami a se sýrem. Koláč je z klasického křehkého těsta se špaldovou moukou, plus máslo, sůl a dvě lžíce vody. Do koláčové formy, upeče se. Na pánvi se usmaží šalotka a dvě nakrájené kapie s tymiánem. Dá se na korpus, posype sýrem a zalije smetanou rozšlehanou s vajíčkem, poklade olivami a peče se to asi půl hodiny. To je recept právě z Kuchařky ze Svatojánu.

Máte dvouletou dceru. Držela jste se vegetariánství i v těhotenství?
Já jsem v těhotenství jedla maso, protože jsem měla hodně komplikované, rizikové těhotenství a silné nevolnosti. Takže co ve mně zůstalo, to jsem prostě jedla. Ale moc toho nebylo. S tím ale, že když jsem nejedla vegetariánsky, tak jsem jedla ryby. A to je třeba věc, která mi schází. Vím, že někteří vegetariáni jedí ryby a odvolávají se na to, že to vlastně není maso, protože je to postní jídlo. A musím přiznat, že jsem tenhle argument taky používala, protože mi ryby opravdu chutnají.

A nebyly ty problémy v těhotenství tím, že jste byla vegetariánka?
Neslyšela jsem tenhle názor od žádného doktora. Myslím si, že kdybych se o tom bavila s nějakým laikem, že se určitě dozvím, že to bylo z toho.

V létě jste pořádala už druhý ročník akce Vegget, kam zvete vegetariány i „masožravce“. Jaký z toho máte pocit?
Výborný. Rozrůstá se to. A bylo mi i řečeno jedním člověkem, že to je nejmilejší akce v Kynšperku, protože si tam nikdo na nic nestěžuje, není to hlučná akce, není náročná. Je to milé setkání, kde si člověk popovídá i s lidmi, s kterými se tak běžně nestýká.

Poznala jste tam i nějaké další vegetariány, nebo přišli jen ti „masožraví“ ochutnat vegetariánská jídla?
Jestli to chápu správně, tak jsem byla jediný vegetarián na Veggetu. Na prvním ročníku byla i moje švagrová, já byla ten druhý. Jinak chodí ochutnávat, sami si i zkusí nějaký recept. Líbí se mi, jak jsou kreativní. Jídla byla hromada, byly tam úžasné věci, nenarazila jsem na jedinou, která by mi nechutnala, a přitom jsem dost vybíravý člověk. Byla jsem hodně překvapená. Líbí se mi, že je tam i více dětí. Musím ještě zmínit, že všechny akce mi umožňuje pořádat zájmové sdružení Re-Generace, zaštiťuje to, a pokud je potřeba, i financuje.

Máte v plánu ještě nějaké jiné akce?
Zjistila jsem například, že každý člověk, kterého znám, zná minimálně dva recepty na dýňovou polévku. Nikdo ji nedělá stejně jako já. Přemýšlím nad tím, jak všechny dýňové polévky dostat na jedno místo.

Zapomněla jsem se zeptat ještě na něco důležitého?
Mě se lidé ptají, proč? Těmi zdravotními důvody to začalo, ale pro mě ten stěžejní důvod, proč bych vegetariánství ráda podpořila, je spíš ekologie. Nedostatek vody, půdy. Je mi třeba sympatická recyklace oblečení. Já už se dva roky oblékám jenom ze sekáče, kupuju si nové jenom boty. A ty mám v plánu si nechat udělat na míru, abych podpořila místní výrobce. Snažím se být etický ekologický spotřebitel. A v tom mi připadá zásadní právě vegetariánství. Je to právě šetření přírody, vody. Lidi, co se kolem toho pohybují, jsou většinou zainteresovaní do ekologie. To mě na tom chytilo asi nejvíc, i proto jsem se rozhodla u toho i zůstat.