Svátky jara, Velikonoce, oslavují lidé téměř ve všech městech a obcích na Sokolovsku. V Habartově například už v neděli zahájili týden velikonočních tradic.
„Velikonoční den otevřených dveří je každý rok počátkem celého týdne. Program zahájily místní mažoretky, vystoupil také například pěvecký soubor Hvězdičky ze Základní školy v Habartově. Dále se různými technikami vyráběly kraslice, paličkovalo se nebo se také pletly pomlázky,“ uvedla vedoucí pracovnice Městského kulturního střediska v Habartově Marlena Brožáková. Podle ní je v kulturním středisku v průběhu týdne výstava velikonočních výrobků dětí z habartovského domu dětí a mládeže. „Máme tu také výstavu paličkovaných věcí a keramických výrobků,“ řekla Brožáková.
Sobotní odpoledne je v Habartově připravené pro děti i pro dospělé. Od 15 hodin začíná představení s Milošem Nesvadbou a Janem Susou ´Čarování kolem malování´. Od 18 hodin se dospělí mohou těšit na velikonoční koncert TROMBONY DI KVATRO. „Od 20 hodin pořádají včelaři klasickou velikonoční zábavu,“ doplnila Brožáková.
Svátky jara oslaví i v Kynšperku nad Ohří. Na sobotní odpoledne je ve výstavní síni v Panském domě připravená akce pro děti a jejich rodiče. „Budou různými technikami podle fantazie vytvářet velké kašírované vejce. Každý potom za odměnu dostane malý dárek,“ uvedla referentka výstavní síně Monika Šubrtová.
Kynšperské děti se rovněž mohou těšit na program kina. O velikonočních prázdninách dnes a zítra se mohou vždy od 11 hodin podívat na Zathura: Vesmírné dobrodružství či Happy Feet.
Až do pátku se ve vestibulu Městského kulturního střediska v Horním Slavkově koná velikonoční výstava. Vždy od 9 do 17 hodin se lidé mohou přijít podívat na vše, co se týká Velikonoc. K vidění jsou například zvyky, inspirace, koledy, historie, tradice, recepty či dekorace.
Hornoslavkovský dům dětí a mládeže zorganizoval pro zájemce na zítřejší den ´Velikonoční dílny´. Děti budou zdobit přinesená vajíčka, vyrábět velikonoční zápichy do květináčů, připravovat velikonoční sladké pohoštění a s vychovatelkami si budou povídat o zvycích. Pro děti je také připravená soutěž o nejhezčí velikonoční vajíčko