„Letošním motivem je v obrazu razítka vajíčko v zavinovačce z kvítku. Autorem je Ladislava Pechová a termín jeho používání na kraslické poště je od 29. března do 1. dubna,“ řekl mluvčí pošty Ivo Vysoudil.

„Motiv se mi osobně velice líbí. Asi nejvíce ze všech, které jsem zažila,“ říká vedoucí kraslické pošty Iva Vlčková.

Na příležitostné razítko už netrpělivě čekají filatelisté. Pošťačky tak mají co dělat. Zájemci totiž posílají na poštu desítky kilogramů velikonočních pohledů a dopisů, které chtějí mít razítkem opatřené.

Razítka jsou vydávána od roku 1995 a jejich autorem byl původně kraslický kronikář Václav Kotěšověc. Vydávala se každý druhý rok.

Poslední léta si návrhy nechává zpracovat pošta sama a krom loňska je vydává každý rok. Předloni to byl motiv velikonočního zajíce s kraslicí od autorky Evy Haškové.

Ilustrační foto.
Karlovarský kraj chtěl rozvoj onkologické péče. Ministerstvo žádost zamítlo

„Ten pravý nápor teprve přijde. Mohu říct, že v řádu orazítkujeme tisíce pohledů či dopisů. Z Kraslic putují do USA, Kanady, Anglie, Irska, Litvy, Finska, Austrálie nebo Korey,“ dodala Vlčková.

Mluvčí České pošty Ivo Vysoudil zároveň řekl, co je nutné udělat, aby i k vám Velikonoční pošta Kraslice dorazila. „Na pohlednici je nutné napsat adresu toho, komu chcete přání adresovat, a nalepit poštovní známku. Přání pak vložíte do ofrankované obálky, kterou pošlete na adresu Velikonoční pošta, 358 01 Kraslice. Zaměstnanci pošty pohled orazítkují a odešlou adresátovi,“ řekl.

Česká pošta pošta vydává několik příležitostných razítek. Těch pravidelných, která mají výročí každý rok, je ovšem jen poskrovnu. Kromě velikonočního v Kraslicích je to například Ježíškova pošta v Božím Daru nebo valentýnské razítko z Milostína.