„Chtěl bych za pomoci svých kolegů i města navázat na to vše dobré, co se nám už v minulosti podařilo a úspěšné projekty dále zkvalitňovat. Musíme se vrátit také k podstatě projektu Bezpečné město. Obyvatele jednotlivých částí města chceme naučit, že mají takříkajíc své strážníky na ulici a nejenom v autě. Až na jedno máme obsazena všechna místa strážníků, zájem o práci u městské policie vzrostl. Rádi bychom ještě sehnali psovoda. V minulosti ho městská policie měla a osvědčil se,“ uvedl Petr Kubis.

Bude se tak klást větší důraz na prevenci kriminality a na zmíněné projekty.

V současnosti už má městská policie 24 strážníků, patří pod ni i dalších 13 lidí zajišťujících například provoz Senior expresu či útulku pro psy.

Ilustrační foto.
Záchytku v Sokolově plní více ženy, vzrůstá jejich agresivita

Petr Kubis již městskou policii v Sokolově v minulosti řídil. Bylo to v letech 2008 až 2016. Zpět se vrací po čtyřech letech práce na kraji, kde působil jako radní a poté i ve funkci hejtmana. V Sokolově je v radě města.

S běžnými hlídkami slouží i psovodi nebo cizinecká policie, ale pouze v létě. Spolu s policisty začínali do svých okrsků chodit i první zastupitelé.

„Jedním z ukazatelů je pro nás průzkum pocitu bezpečí, který provádíme mezi lidmi. Na výsledky průzkumu reagujeme, není to žádná novinka, stejně jako společné hlídky. Do terénu začínají chodit i první zastupitelé," potvrdil Kubis.

Podle starostky města Renaty Oulehlové se lidé podle průzkumu bojí procházet některými lokalitami. To chce město změnit. Mezi lokality, kde lidé zažívají pocit strachu, patří Nádražní a ulice U Divadla. Dále nad kinem Alfa, sídliště Michal a parky, kde jsou přes léto bezdomovci. Podle odhadů jich je v Sokolově zhruba 70.