Podle slov starosty Patrika Pizingera je potřeba celý odpadový systém ve městě zmodernizovat a přizpůsobit chystaným změnám v legislativě, tak aby bylo možné i nadále zachovat přijatelné a spravedlivé poplatky za svoz odpadu.

Velkoobjemové kontejnery byly určeny pouze pro místní, přesto v nich často končil i odpad dovážený z okolních měst a obcí. „Přistihli jsme dokonce člověka až z Chebu, který nelenil a plný vozík dovezl až k nám do Chodova,“ popsal nedávnou zkušenost starosta.

Ilustrační foto.
Zlodějská kariéra mladíka skončila za zdmi věznice

Rušení velkoobjemových kontejnerů je jedním z kroků, jak dosáhnout postupné modernizace odpadového systému. „Jen v roce 2018 činily náklady na svoz odpadu 16,7 milionu korun, přičemž na poplatcích od obyvatel vybralo město 8,6 milionu korun. Zbytek doplatilo ze svého rozpočtu,“ vypočítal náklady mluvčí města Martin Polák.

Poplatky za odpad Chodov zvyšoval naposledy v roce 2013 z pěti set korun na současných 664 korun na osobu a rok. „Tuto cenu zachováme i pro rok 2020,“ poznamenal starosta s tím, že od ledna začal fungovat nový vyzkoušený systém svozu odpadu, a to dvakrát týdně.

Velkoobjemové kontejnery mohou lidé využívat i nadále. Je pouze třeba si je objednat u místních Chodovských technických a ekologických služeb (CHOTES).

Obyvatelům města navíc slouží zdarma moderní sběrný dvůr v areálu technických služeb, přístupný je sedm dní v týdnu po celý rok, v pracovní dny od 7 do 19 a o víkendech a svátcích od 7 do 11 hodin.

Garrit našel další odcizené věci.
Služební pes Garrit je zkrátka pašák!