Jan Amos Komenský řekl: „Šťastný národ, který má hojnost dobrých škol a dobrých knih." Místostarosta Sokolova pro oblast školství Ladislav Sedláček si dovolil jeho citát upravit a adresovat ho pětici učitelek, které dostaly ocenění za svou práci ve školství.

„Omlouvám se velkému autorovi a s dovolením tento citát doplním o to, co si myslím, že tam chybí: Šťastný národ, šťastné město, které má hojnost dobrých škol, výborných pedagogů a dobrých knih," napsal v dopise, který ocenění kantoři dostali.

„Myslím, že se nemáme za co stydět," řekl na adresu učitelů v Sokolově starosta Zdeněk Berka. Jak upřesnil, navštívil základní školy i jinde v republice a myslí si, že Sokolov má stejně dobré, ne-li lepší učitele.

Ocenění učitelé jsou kantoři s dlouholetou praxí. „Přeji jim stále dostatek elánu, trpělivosti a chuti do vzdělávání a výchovy naší budoucí generace," popřál Sedláček. „Velkou roli hraje nejen škola, ale i rodina. Se žáky jsem si vždy dovedla poradit," zareagovala jedna z učitelek. „Můj syn se snaží odmala hodně číst, a pokud potká učitele, již z dálky ho zdraví," zareagoval tentokrát v roli otce Sedláček.