Provozovatelé Parkhotelu v Sokolově, který sousedí s plaveckým bazénem, chtějí od města pronajmout přilehlé parkoviště. To je doposud veřejné a návštěvníci bazénu mohou zajet prakticky až k budově. Parkhotel chce plochu využívat pro autobusy. Radní se však ještě nevyjádřili.

„Firma provozující hotel nás požádala o pronájem parkoviště ve spodní části bazénu. Nelíbila se nám však některé věci v žádosti. Ta se musí předělat a poté rozhodneme," říká místostarostka Sokolova Renata Oulehlová.

Pokud by město parkoviště hotelu pronajalo, znamenalo by to zřejmě konec bezplatného parkování pro návštěvníky na stejné ploše. A nejen na ní. Další nejbližší parkoviště, které je zdarma u Komerční banky v Jeronýmově ulici, by se muselo také zpoplatnit.

„Návštěvníci bazénu by poté u vstupu dostali slevu. Ta by byla ve výši zaplacené částky z placeného parkoviště u Komerční banky," vysvětlil místostarosta Sokolova Karel Jakobec. Rozhodnutí má podle vedení města padnout během dvou tří měsíců.

Návštěvníci tvrdí, že je to bude sice obtěžovat, ale nic s tím nenadělají. „Parkoviště u budovy bylo stejně neustále plné. Pár míst reservé, zbytek asi zaměstnanci bazénu. Z placeného parkování moc nadšený nejsem, i když by mi to poté vrátili. Je to zase komplikace navíc," říká jeden ze Sokolováků.

V této lokalitě se nedávno opravilo právě parkoviště vedle Komerční banky a také další naproti hasičům směrem k bývalé hygienické stanici. Šlo nejen o rekonstrukci parkoviště, ale i o opravy vozovek včetně stání, osvětlení nebo přeložek. V ulici Husitská byly náklady necelých 12 milionů korun. Zde se zvětšila i kapacita stání, protože auta nyní nově mohou parkovat kolmo.