Blíží se okamžik, kdy se u památníků obětem válek po celém okrese objeví květiny. V rámci pietních aktů je zde položí zástupci radnic, Svazu bojovníků za svobodu či armády. Vzpomínkový akt s kladením věnců při příležitosti výročí konce druhé světové války uskuteční i v Sokolově a to v pondělí 7. května od 10 hodin u pomníku bojovníka od Sokolova v Rokycanově ulici.


Poté se přesunou účastníci na Staré náměstí kde v 10.30 hodin poděkují osvoboditelské americké armádě . Od 11 hodin položí květiny u pamětní desky falknovskému letci RAF Theodoru Schwarzovi na základní škole v Rokycanově ulici a o půl hodiny později u památníku sovětským zajatcům v Hornické ulici. Setkání účastníků je v 9.30 hodin před hlavní budovou Městského úřadu v Rokycanově ulici. Samotné válečné veterány mrzí, že se akce zúčastňuje málo občanů.


„A zejména mladá generace vůbec neví proč se zde scházíme, jen nás sledují a o historii naší republiky toho moc neví," říká jedna z bývalých partyzánů. Výjimkou je snad jen Kynšperk nad Ohří. Tam pořádají doprovodný program, který bývá velkým lákadlem. Určitě to tomu napomáhá. Lidé chtějí vidět mažoretky, zapojí se do průvodu, poslechnou si muziku a děti jsou nadšené z vojenských vozidel.