V sobotu se v Josefově konalo referendum ohledně zamýšlené výstavby dvou větrných elektráren v blízkosti obce. Na otázku „Souhlasíte s tím, aby v obci Josefov k.ú. Luh nad Svatavou nebo k.ú. Radvanov byly postaveny a provozovány větrné elektrárny?“ odpovídalo 192 lidí, platných hlasů bylo 191 a z referenda vyplynulo, že obyvatelé si větrníky ve svém okolí nepřejí. Na svých stránkách to v noci na neděli zveřejnila obec Josefov. Referendum je podle zákona platné.

Na území obce chtěla vystavět a provozovat dvě větrné elektrárny společnost Meridian Nová energie. Obec by od společnosti získala jednorázový a pak i každoroční příspěvek do rozpočtu. Stát by měly asi kilometr od nejbližšího stavení směrem na Krajkovou na zemědělských pozemcích, které patří Agro&Kombinátu Dolní Žandov. U Josefova chtěli postavit dvě větrné elektrárny o celkové výšce téměř 250 metrů a výkonu jedné elektrárny 6,2 MW. Další šance odsouhlasit výstavbu bude podle zákona za dva roky.

Půlka prosince. To je zatím termín, kterého se drží Ředitelství silnic a dálnice Karlovy Vary (ŘSD) v souvislosti se zprovozněním dvou mostů u Kfel na hlavním tahu Karlovy Vary – Plzeň.
Ke Kfelům míří obří jeřáb. Bude osazovat nosníky nového mostu