Na cestě po vybraných českých věznicích ho doprovází předseda vězeňské duchovenské péče Pavel Zvolánek.

„Setkali se s ředitelem věznice Martinem Klapperem a vězeňským kaplanem Jaroslavem Šaškem a diskutovali o podmínkách výkonu trestu v kynšperské věznici a dalších tématech. Další část návštěvy byla věnována fotografování se skupinou vybraných odsouzených,“ popsala setkání ve věznici mluvčí Petra Bělíková.

Pořízené fotografie přiblíží veřejnosti práci odborných zaměstnanců vězeňské služby, kaplanů, zacházení s vězněnými osobami a dokumentují vězně při pracovní činnosti. Vězeňská služba ČR požádala o záštitu Ministerstvo kultury a vernisáž k projektu je plánována na 18. srpna. K vidění bude v galerijních prostorách Staroměstské radnice v Praze.

Jindřich Štreit se věnuje mimo jiné mnoha sociálním tématům o drogově závislých, handicapovaných, nevidomých, vězních, starých lidech, cizincích, kuřácích nebo lidech bez domova. Vydal 37 knih, mnoho katalogů a ilustrací knih. Jeho publikace Kde domov můj získala první cenu v evropské soutěži a zvítězila i jako Nejkrásnější kniha v roce 2017.

Autor měl také více než 1400 samostatných výstav v České republice i v zahraničí. Je zastoupen v nejvýznamnějších sbírkách i ve světě a bylo o něm natočeno také několik filmů.