Desítky stromů včera po poledni polámal či vyvrátil silný vítr na Sokolovsku. V parku v centru Sokolova spadlý strom dokonce zranil šestnáctiletého chlapce. Toho odvezla záchranka do sokolovské nemocnice. Odsud pak byl letecky transportován do Plzně.
„Měl poranění ruky a hlavy. Převezli jsme ho na vyšetření případného poranění mozku. Následně letěl vrtulníkem do plzeňské nemocnice,“ popsal událost mluvčí záchranky Lukáš Hutta. Podle ředitele sokolovských hasičů Ludvíka Mulače k žádnému dalšímu zranění naštěstí nedošlo. „Celkem jsme během zhruba tří hodin vyjížděli ke třinácti událostem,“ řekl Mulač s tím, že nejvíce práce měli hasiči kolem silnice I/6 u Kynšperka.
Podle ředitele Sokolovských technických služeb Pavla Dlouhého jsou nejkritičtější situace v parcích, kde jsou staré stromy. „Ochránci tyto stromy chrání. Ty jsou zevnitř prohnilé, ale nesmí se pokácet. Pak zafouká vítr a strom někoho zraní,“ poukazuje Dlouhý. Drobné škody vítr způsobil i na Starém náměstí, kde z lamp odlétly skleněné kryty a z odpadkových košů víka.
Stromy pod tlakem silného větru padaly také v okolí Šindelové. „Uklízet jsme museli silnici na Nejdek a ve směru do Jindřichovic,“ vyjmenoval šindelovský meteorolog Rudolf Kovařík.
„Celé to způsobilo zrychlené proudění větru. Lidem se tak mohlo zdát, že začalo foukat znenadání,“ pokračoval meteorolog s tím, že na zemi včera skončily převážně větve a kusy stromů, které již předtím nalomila vichřice Kyrill. A jaký je výhled na sobotu a neděli? „Dnes se bude vítr postupně utišovat. Určitě by už neměl mít tak velkou rychlost,“ doplnil Kovařík