V pohotovosti byly také policejní hlídky v Karlovarském kraji. A právě sem uprchlý vězeň směřoval. "Osobního vozidla, které měl vězeň při svém útěku odcizit, si všimla policejní hlídka z ašského oddělení," informoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Policisté se pustili do pronásledování a snažili se ho zastavit pomocí výstražného a zvukového zařízení. "Řidič ale na opakované výzvy k zastavení nereagoval a pokračoval dále ve své agresivní jízdě plné riskantních manévrů ohrožující ostatní účastníky silničního provozu," uvedl mluvčí.

Protože policisté věděli, že jde o uprchlého vězně, který navíc svou jízdou ohrožoval ostatní účastníky provozu, namířil jeden z policistů zbraň a snažil se vůz zastavit. Na to vězeň reagoval po své. Kdy byl v úrovni služebního vozu, svým vozidlem úmyslně narazil do pravého boku policejního automobilu. Následně policista vystřelil na zadní pneumatiku. "Ani použití zbraně řidiče nezastavilo, a proto se policisté rozhodl pomocí ochranného rámu ujíždějící vozidlo zastavit," řekl Jakub Kopřiva.

Zdroj: PČR

Uprchlý vězeň se podrobil orientačnímu testu na přítomnost návykových látek, který vyšel s pozitivním výsledkem na látku amphetamin. Kromě toho má muž platný zákaz řízení všech motorových vozidel.

Řidič služební vozidla prap. Roman Bouška je teprve druhým policistou v České republice, který při pronásledování ujíždějícího automobilu využil ochranný rám. Tím jsou vybavena nová služební vozidla, která si policisté v Karlovarském kraji převzali v únoru letošního roku. „Když jsme automobil pronásledovali, tak jsem věděl, že ho řídí uprchlý vězeň, který nemá co ztratit. Na výzvy nereagoval a bylo jasné, že musíme situaci řešit. Ve vhodném úseku jsem se rozhodl, že vozidlo zastavím pomocí ochranného rámu. To se nakonec také povedlo a musím uznat, že kdybychom neměli ochranný rám, tak by vězeň ujížděl dál. Je to pro tyto situace skvělý pomocník a jsem velice rád, že ho na služebních automobilech máme,“ uvedl prap. Roman Bouška.

Zastavení nebezpečně ujíždějícího vězně ocenil také plk. Mgr. Petr Macháček, ředitel Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje. „Kolegové prokázali, že jsou opravdoví profesionálové. Ve vypjaté situaci zvolili řešení, kterým se jim povedlo ukončit nebezpečnou jízdu uprchlého vězně a tím zabránit možnému neštěstí. Těší mě, že se opět ukázalo, že máme ve svých řadách výborné a schopné policisty," řekl.