Jak se baví mládež v Horním Slavkově? Tak třeba se postaví do řady ke zdi a nechají do sebe kopat z těsné blízkosti míčem. Smyslem je samozřejmě zasáhnout co nejcitlivější místo na těle. Nebo si navzájem narazí na hlavu dřevěnou přepravku. Tuto zábavu pak natočí na video a umístí na internet. Klip s názvem Jackass Horní Slavkov je možné si prohlédnout na www.youtube.com.
„Je otázka, zda to opravdu dělají dobrovolně,“ uvedla sokolovská policejní mluvčí Andrea Kávová. Před časem v Sokolově vznikl tým složený z pracovníků policie, sociálních odborů, státního zastupitelství, preventistů či zástupců škol. Videa s tématem násilí jsou jedním z bodů, kterým se chce tým věnovat. „Pokud nás například některý z rodičů, nebo jen někdo, kdo takové video viděl, osloví, budeme se jím zabývat,“ tvrdí Kávová.
Videoklip na youtube je rok starý. Na závěr slibuje, že se připravuje pokračování. V titulcích jsou i přezdívky ´herců´ – Gregy, Praggy, Sandy, Schossby, Urby a jako kameraman je podepsaný Solomonson. Oslovení rodiče v Horním Slavkově se shodli, že jen doufají, že toto video netočily jejich děti.
„Určitě to jsou děti, které mají ambice prosadit se a nemají šanci ukázat se jiným, společensky přijatelným způsobem,“ myslí si sokolovský psycholog Jiří Bauer, který se specializuje na práci s dětmi a mládeží. Podle něj se podobné chování projevuje u teenagerů, kteří nevědí, jak jinak než agresí na sebe upozornit. Zároveň ale varuje, že toto chování může strhnout i ostatní. „Může to mít napodobující efekt u dalších dětí, například s nějakým komplexem méněcennosti. Myslí si, že když bylo ubližováno jim, mohou takhle ubližovat i oni a tím se uvolňují. Za cíl si pak mohou vzít někoho slabšího,“ tvrdí psycholog.
Server youtube filtruje klipy s pornografií, podobná videa s násilím ale běžně přehrává.

Jackass je americký televizní seriál vysílaný na MTV od roku 2000 do roku 2002. Jde o skupinu lidí, kteří vymýšlejí mnoho kuriózních a riskantních situací. Po skončení vysílání pořadu byly natočeny 2 filmy s protagonisty Jackass.
Pořad i jeho protagonisté jsou velmi oblíbení hlavně mezi mládeží.
Originální Jackass je často napodobován, včetně několika skupin v Česku.