V roce 1993 začala Marie Scholzová jezdit jako zdravotní sestra za pacienty k nim domů. Pomáhala jim starat se o sebe, ošetřovala je a mimo jiné si s nimi i povídala. Postupně sestřičky přibyly a jezdilo jich už dvanáct za šesti stovkami pacientů. Marie Scholzová ale měla svůj sen. Dům pro seniory. Podařilo se jí vybudovat v Dolním Rychnově Dům očetřovatelské péče. Poskytovat komplexní servis starým lidem jí ale jako nestátní organizaci zákon nedovoloval. Její sen přesto trval a se změnou zákona mohla Vila Maria vzniknout. Otevření se ale už Marie Scholzová nedožila. Loni podlehla rakovině. Její dcery ale sen o domě pro seniory dotáhly. Včera, v den, kdy Marie slaví svátek, zahájila Vila Maria provoz.
„Pojmenování vily je samozřejmě na počest naší maminky,“ řekla během otevření domu pro seniory Magdaléna Scholzová. Cílem tohoto domu je podle ní zajistit klientům důstojné prostory, kde mohou trávit své stáří. Vila Maria stojí v těsném sousedství rychnovské léčebny a spojuje je velká zahrada. „Tady plánujeme úpravy aby mezi jednotlivými domy vznikl takový malý park s lavičkami a třeba i s nějakou fontánou,“ dodala Scholzová.
Zrekonstruovaný dům pro seinory nabízí 39 lůžek. Kvůli financím zatím obsadí dům jen 26 lůžek. Až bude moct žádat o státní dotace na poskytování péče, přijme další klienty.
Rekonstrukce domu stála 17 milionů korun, dalších 2,5 milionu pak vnitřní vybaveí. Pět milionů tvoří dotace z evropských fondů, zbytek pak vlastní zdroje, úvěr z banky či příspěvky od měst.