Zcela zaplněné nádvoří i hradní síně příjemně překvapily jak personál hradu, tak zapojené vinaře a další stánkaře, kteří na nádvoří nabízeli například klobásy, sýry, luxusní paštiky nebo naopak sladké laskominy. Hodování a popíjení doprovodily kapely, které s pokročilejší hodinou strhly část přítomných k tanci.

„V sobotu odpoledne se na vstupenky stály fronty až za úroveň hradních schodů. Návštěvnost dost možná překoná dosavadní rekordy," uvedla vedoucí loketských průvodců Naděžda Koláříková. Podle ní je to dáno vydařeným počasím i tím, že se vinobraní stalo akcí se zavedenou tradicí. A jaké novinky letos na vinobraní návštěvníky přivítaly? „Nechali jsme vyrobit nové koštovací sklenky s motivem hradu. Celkem jich tak i s těmi loňskými bylo 522. Musíme je ale postupně umývat, na všechny by rozhodně nezbyly," řekla Koláříková. Kromě tradiční cimbálovky doprovodila vinobraní i kapela STAN a TONY REVIVAL s hity minulých let.

„Přijely jsme s kamarádkou do Lokte z Prahy a zatím si to moc užíváme. Krásné prostředí a dobré víno, co víc si přát," pochvalovala si návštěvnice Monika Huňová. Některým návštěvníkům ale naopak přelidněné nádvoří nevyhovovalo a vzpomínali na komornější ročníky. „Tolik lidí jsem tady ještě nikdy nezažil," potvrdil jeden ze zúčastněných vinařů, Michal Heřman z Hustopečí.