„Už se moc těšíme, až to bude hotové.“ To říkají obyvatelé Vintířova, kteří se zájmem sledují výstavbu nového sportovního a společenského střediska. Vědí totiž moc dobře, co jim slibovaný dům dětí, mládeže a dospělých nabídne. V moderním centru si budou moci zahrát bowling, stolní tenis nebo potrápit své tělo v malé posilovně. Chybět nemá ani knihovna s internetem.

„Je to moc dobře, že tu konečně budeme mít tak pěkný dům mládeže. Jsem ráda hlavně za děti. Mám tři, a tak vím, že tam určitě budou docházet. Ještě bychom tu mohli mít bazén, a pak už by to bylo naprosto ideální,“ smála se Lenka Salomonová z Vintířova.

Na místě, kde nové středisko vzniká, dříve stávala pivnice. Radnice ji nechala srovnat se zemí. Pro přestavbu už totiž objekt nevyhovoval.
V současné době je nová budova již zcela pod střechou. Osazená jsou okna, dveře a dostavěná je i zbývající část knihovny. Řemeslníci tak mohou naplno pracovat na vnitřních úpravách.

„Hotové je také základní vybílení interiéru a montuje se bowlingová dráha. Na to navazuje příprava squashe a vybavení prostor nábytkem,“ sdělil starosta Vintířova Jiří Ošecký.

„Navíc jsme se rozhodli, že sem z našeho kulturního sálu převezeme kulečník, který je tam stejně moc nevyužitý,“ podotkl starosta s tím, že slavnostní otevření domu mládeže by se mohlo konat ještě před koncem letošního roku. Od ledna by pak už měl provoz zařízení běžet naplno.

Celkové náklady jsou vypočítané okolo 23 milionů korun. Na projekt má obec dostat dotaci z Programu obnovy venkova ve výši 600 tisíc korun.
Pro inspiraci se vedení Vintířova vypravilo do nedalekého Královského Poříčí, kde podobné sportovní středisko vzniklo v zámečku – v budově obecního úřadu. I tady je bowlingová dráha či posilovna.