Výběr mládeže z celé republiky, deset hráčů Sportovní federace Romů České republiky, se zúčastnilo mezinárodního halového turnaje v německém Numberku. Turnaj byl vypsán pro ročníky 1998 a mladší. Z Karlovarského kraje byli vybráni hráči z Karlových Varů, Aše a Vintířova. Ten reprezentovalo hned kvarteto hráčů – Milan Horvát ml., Richard Gaži, Josef Olah ml. a Dominik Horvát.

Excelentní výkon předvedl především Josef Olah, který svým výkonem vysoko převyšoval všechny své vrstevníky a čtyřmi góly v turnaji největší měrou pomohl svému celku.

Mladá generace romských chlapců v tvrdé konkurenci mezinárodního turnaje obstála. Bojovali s úpornými dvěma předními mládežnickými kluby ze SRN. V celkovém součtu šesti mužstev skončili na pěkném třetím místě.

Co je zajímavostí, že SFR ČR se věnuje celoročně romským klubům v republice a finančně podporuje hráče ze sociálně slabých rodin. Tyto romské děti cítily, že se vyplatí být poctivý a pracovitý na tréninku. Organizačně se podíleli Milan Ščuka, Milan Kováč, František Sivák a za obec Vintířov z klubu AS Roma Vintířov Imrich Horvát.

Doufáme, že s dalšími podobnými projekty směřujícími k výchově romské mládeže nám finančně pomohou i jiné firmy, organizace či městské úřady než dosavadní generální sponzor romské reprezentace mládeže.

(ih)