Řadu projektů si pro letošní rok naplánovala obec Vintířov. Mezi ty stěžejní patří vybudování zázemí pro technické služby, nové tribuny na víceúčelovém hřišti či oprava fasády na základní škole.

„Co se týče budovy školy, tak s obnovou zdiva počítáme v červenci a srpnu. V rámci toho necháme rovnou vymalovat i vnitřní prostory,“ uvedl starosta Vintířova Jiří Ošecký s tím, že obec bude uvažovat i o renovaci fasády kapličky. „Určitě si to zaslouží, naposledy jsme ji totiž opravovali v roce 2005,“ podotkl starosta.

Vintířov má již také připravenou studii ve třech variantách pro tribunu na víceúčelovém hřišti. „Předpokládaný termín realizace stavby je v období června až srpna. Na tuto akci bychom chtěli využít dotaci z kraje,“ sdělil Ošecký. „Vše máme také nachystané pro stavební úpravy domu č.p. 111. Jedná se o největší investiční akci letošního roku. V objektu má vzniknout kompletní zázemí pro naše technické služby. Se stavbou chceme začít nejpozději v březnu. Hotovo by pak mělo být do října. Celkové náklady jsou vypočítané na částku kolem sedmi milionů korun,“ upřesnil.

Před dokončením je momentálně ve Vintířově rekonstrukce bývalé ubytovny. Její přestavbou obec získá pět bytů a ve spodní části nebytové prostory pro další využití. „Celá akce vyjde na téměř 9,3 milionu korun,“ doplnil Ošecký. Letos hodlá obec přistoupit ke zpřístupnění území pro další výstavbu rodinných domů. Kromě toho v květnu odstartuje stavbu chodníku k č. p. 179. „Na tento projekt bylo požádáno o dotaci z MMR České republiky z programu Obnovy vesnice, odkud bychom měli získat jeden milion za vítězství v soutěži Vesnice roku Karlovarského kraje,“ připomenul starosta.