Společné oslavy Dne horníků chystá na sobotu 29. září obec Vintířov. Stejně jako v minulých letech, tak i letos sází na pestrý program rozdělený do celého dne. Navíc ho doplní o pietní akt na Lipnickém hřbitově či setkání občanů bývalé hornické obce Lipnice. „Pietní ceremoniál na hřbitově se uskuteční od 10.30 hodin,“ upřesnil starosta Vintířova Jiří Ošecký.

Pořadatelé slavností slibují návštěvníkům zábavu již od rána. „Vše zahájí vystoupení Městské hudby Kynšperk s mažoretkami v 9 hodin. Na fotbalové hřišti pak bude k viděni ukázka policejních kynologů a potápěčů, zásah místních dobrovolných hasičů a prezentace techniky báňské záchranky,“ vyjmenoval starosta. „Chybět nebude ani přehlídka historických vozidel spojená s projížďkou obcí, letecká akrobacie a parádní seskok parašutistů. Jejich umění mohou přijít lidé obdivovat ve 14 hodin,“ láká návštěvníky Ošecký.

Nudit se ale nebudou ani děti. „Pro ty jsme zajistili skákací hrad, trampolínu, bazén s kuličkami, čtyřkolky a veselé malování na obličej,“ uvedl starosta. „Rád bych také upozornil, že přímo na hřišti se odehrají vepřové hody s ukázkou pravé české zabíjačky. V provozu budou také dvě restaurace s možností občerstvení po celý den,“ doplnil.

Více informací v rubrice Kultura v regionu