Vsobotu 9.června proběhly ve Vintířově oslavy 60. výročí založení fotbalového oddílu, který začal v obci působit v roce 1947 – zpočátku jako Tělovýchovná jednota Sokol, která byla v roce 1948 přejmenovaná na TJ Baník. Členové TJ se věnovali kopané a na louce za nynější restaurací „U Kahanu“ č. p. 24, si postupně vystavěli svépomocí hřiště.

Tato sportovní činnost je na zmíněném místě provozována dodnes a tak jako v jiných okolních obcích již na pěkném travnatém hřišti, které bylo dokončeno v roce 1993.

Výbor TJ Baník Vintířov ve spolupráci s Kulturní komisí obce připravili k tomuto kulatému výročí setkání bývalých hráčů a funkcionářů, kteří se postupně scházeli kolem 16. hodiny na místním fotbalovém hřišti. Po prohlídce hřiště, jeho zázemí a tvorbě několika společných upomínkových fotografiích na ploše hřiště, zhlédli potom účastníci mistrovské utkání krajské soutěže 1. A třídy mezi domácím mužstvem TJ Baník Vintířov a SKF Kraslice.
Ve vcelku pohledném utkání obou celků vyhráli domácí fotbalisté 3:2 a všem přítomným domácím fandům udělali radost. Poté se pozvaní nynější a bývalí hráči sešli v pěkně připraveném sále restaurace “U Kahanu“, kde proběhlo krátké uvítání všech přítomných předsedou TJ Baník panem Petrem Vystrčilem a starostou obce Jiřím Ošeckým, taktéž bývalými hráči.

Po tomto aktu již probíhala neformální debata asi devadesáti účastníků, kteří vzpomínali a porovnávali bývalé a nynější podmínky sportu v obci. Taktéž bylo vzpomenuto na bývalé tahouny kopané v obci jako například Antonína Chvojku, Gustava Konečného, Gerharda Weisse, Jaroslava Kupce, Josefa Bláhu st., Václava Hoštu, Františka Váňu st. a další, kteří už mezi námi nejsou.

Pozvání na toto posezení přijal i pan Rudolf Hoch ze Sokolova, který působil ve vintířovském mužstvu v době jeho založení a byl jedním z nejstarších účastníků. Vyslechli jsme si při debatě u stolu zajímavé poznatky o tehdejším mužstvu.
Poděkování patří všem pozvaným, kteří se zúčastnili, zejména pozvaným ze SRN a vzdálenějších míst naší republiky, kteří nelitovali svého času a přišli zavzpomínat při troše dobrého pivka, která k fotbalu patří. Všichni účastníci obdrželi při odchodu domů pamětní dárky na toto setkání.