„Chceme město Sokolov ještě více prodávat v tom pozitivním smyslu. Aby lidé, kteří například jen projíždějí, viděli, že jsme městem, kde má smysl žít. Na příjezdech do Sokolova necháme zřídit to, co je v řadě jiných měst standardem. Budou to tabule kde bude fotografie z pěkných míst v Sokolově,“ říká místostarosta Sokolova Jan Picka. Ten je iniciátorem nápadu, který mezi kolegy prosazoval dlouhé čtyři roky.

Lidé tak například uvidí, že je v Sokolově nové městské koupaliště nebo jezero Michal, rozhledna Hard na stejnojmenném kopci či zámek v centru města a další. „Vytipovali jsme místa, kde by cedule mohly být. Jsou prozatím dvě z plánovaných čtyř. Na realizaci prvních dvou míst si město připravilo 960 tisíc korun a v současné době se realizují,“ potvrdil místostarosta Picka.


Vítězná firma slíbila tabule, které budou kovové, udělat za 848 tisíc korun. První vítací cedule budou v ulici Chebská naproti areálu Sokolovských technických služeb a na Staré Ovčárně naproti čerpací stanici Ono. V Chebské je navržena výstavba jedné reklamní ocelové tabule o rozměrech do 8 metrů čtverečních. Ta bude připevněna na dvojici ocelových sloupů, které budou osazeny v zemi. Bude situována u příjezdu do města.

V lokalitě Stará Ovčárna je navržena výstavba dvou reklamních ocelových tabulí, každá opět o rozměrech do 8 metrů čtverečních. Zde budou situovány jak při odjezdu z města, tak na příjezdu do Sokolova.

Další plánuje Sokolov na příjezdu do města od Svatavy. „Zde však nemáme vše ještě legislativně dotažené tak, jak bychom potřebovali, takže zde budeme pokračovat v započaté práci.“ Fotografie vedení města vybíralo s odborem školství a kultury, připravené návrhy se konzultovaly i s agenturou cestovního ruchu.