Pohodová a místy i vzrušená atmosféra vládla při sobotní soutěži Dívka roku 2012 v Kynšperku nad Ohří. O korunku a šerpu se zde tentokrát utkalo šest mladých slečen z místní základní školy. Jejich snažení publikum v zaplněném sále pokaždé podporovalo vstřícným a bouřlivým potleskem. Když pak přišlo na konečné vyhlašování výsledků, někteří diváci se neubránili a hlasitě vykřikovali jméno své favoritky. Vítězná korunka se letos zaleskla na hlavě patnáctileté mažoretky Lucie Bričové z Kynšperka nad Ohří. Když přijímala gratulace od své rodiny a příbuzných, neubránila se slzám dojetí.
„Soutěž jsem si náramně užila. S ostatními dívkami jsme byly jedna velká parta. Vzájemně se dobře známe a máme se rády. Vítězství jsem nečekala a osobně jsem ho přála Míše Lisé,“ prohlásila těsně po skončení soutěže Bričová.
Ta měla v obecenstvu řadu fanoušků. „Jsem ráda, že vyhrála právě Lucie. Měla připravenou dobrou choreografii a skvěle tancovala,“ ohodnotila její výstup kamarádka Patricie Vojtová.
Dařilo se ale i ostatním. První vicemiss se stala Michaela Lisá. Kromě toho vyhrála ankety Miss sympatie základní školy a Sokolovského deníku. Od redakce za to dostala poukaz na konzumaci v hodnotě 500 korun v sokolovské kavárně Štístko. Šerpu pro druhou vicemiss oblékla Martina Stolariková. Ta se také nejvíce líbila čtenářům Kynšperského zpravodaje.
„Dívky nám pokaždé dělají velkou radost. Úspěchy totiž získávají i v dalších kolech soutěže. V minulosti jedna z nich dokonce vyhrála i celostátní finále. Palce proto držím i letošním postupujícím,“ reagoval starosta města Tomáš Svoboda.
Z Kynšperka na casting pro oblastní kolo pojedou čtyři nejúspěšnější dívky. Ty nejlepší čeká Plzeň a případně finále v Jičíně. To není ale jediné, o čem v těchto dnech dívky přemýšlejí. „Jelikož jsem v posledním ročníku, tak mě nyní čeká příprava na přijetí na zdravotní školu,“ svěřila se Lucie Bričová.