Železniční zastávku nechá Správa železniční dopravní cesty vybudovat v Šabině. Zastávka v obci nikdy nebyla a radní o její zřízení usilují už přes tři roky.
V Šabině se konalo jednání, na kterém byli přítomni například i představitelé stavebních možností, co se týče například vybudování nástupiště. „Vybrali jsme místo, kde by zastávka mohla být,“ uvedl starosta Šabiny Pavel Pešek. Podle něj bude investorem celé akce právě Správa železniční dopravní cesty.
Protože vlak v obci nikdy nestavěl, museli cestující vystupovat a nastupovat v nedalekých Dasnicích. „Do Šabiny vede zkratka, která trvá asi třicet minut. Vede ale přes les,“ popisuje starosta cestu, kterou chodí z vlaku domů.
Železniční zastávka by v Šabině mohla být už v červnu příštího roku. V současné době projektanti zpracovávají projektovou dokumentaci. „Obec dostala za úkol zabezpečit komunikaci, která by k zastávce vedla, a osvětlení na ní. Je to polní cesta, která ale nepatří obci. Také místo, kde by vlak měl stavět, patří Dasnicím. Vše budeme muset tedy nejdřív projednat,“ doplnil starosta. Podle něj se zřízení zastávky bude zčásti hradit také z fondů Evropské unie.