„Pozemek bychom chtěli odkoupit ještě letos a zastávka by měla být hotová během příštího roku,“ uvedl místostarosta Šabiny Bedřich Líbal. Podle něj obec na své náklady zajistí zpřístupnění zastávky, její úklid, vybudování lávky přes řeku a osvětlení cesty. Pozemek je velký 662 metrů čtverečných a Šabina jej odkoupí za sto korun za metr čtverečný.


„Ostatní záležitosti ohledně vybudování železniční zastávky zajistí Správa železniční dopravní cesty, která je investorem celé akce,“ tvrdí šabinský místostarosta.


V současné době projektanti zpracovávají projektovou dokumentaci. „Obec dostala za úkol zabezpečit komunikaci, která by k zastávce vedla. Je to totiž polní cesta, která je právě v katastru Dasnic stejně jako místo, kde by měl vlak stavět,“ vysvětluje starosta Šabiny Pavel Pešek. Železniční zastávka v obci nikdy nebyla a radní o její zřízení usilují už přes tři roky.


V Šabině se konalo jednání, na kterém byli přítomni například i představitelé stavebních možností, co se týče například vybudování nástupiště. „Vybrali jsme místo, kde by zastávka mohla být,“ uvedl starosta Šabiny Pavel Pešek. Protože vlak v obci nikdy nestavěl, museli cestující nastupovat a vystupovat v nedalekých Dasnicích. Do Šabiny vede zkratka, která trvá asi třicet minut. Vede ale přes les a lidé jí často musí chodit i ve tmě,“ popisuje starosta cestu, kterou cestující chodí z vlaku domů.


Podle starosty obce se zřízení zastávky zčásti bude hradit také z fondů Evropské unie.