Zatímco ještě minulý týden někde museli uzavřít areály, nyní spustili provozovatelé další vleky i sjezdovky a na Krušnohorskou magistrálu mohou opět vyrazit běžkaři.

Běžkaři mají kvůli menší nadílce přírodního sněhu ještě některé úseky sjízdné jen s opatrností. Přesto však už začaly, kde to bylo možné, úpravy stop a část Krušnohorské magistrály je protažená. "V noci na úterý proběhla první rozsáhlejší úprava stop v tomto roce. Od Bublavy přes Rolavu, Vysokou Pec a Vysokou Jedli až po Horní Blatnou, Mílov a Boží Dar. Sněhu však stále není optimální množství a ne všude tak bylo možné vyříznout klasickou stopu. Na některých místech - zejména v nižších polohách a na sevřenějších lesních cestách je vrstva sněhu po utáhnutí rolbou minimální. Ve stopě může být štěrk nebo hlína. Pomohlo by nám další sněžení. Ve srovnání se stavem před týdnem, kdy byly pláně zelené, jsou ale podmínky pro běžecké lyžování luxusní," říká dobrovolník z Krušnohorské lyžařské magistrály.

Kromě magistrály mezi Rolavou a Jelením, kde je příliš málo sněhu, jsou podmínky ale vzhledem k nadmořské výšce i v okolí Chaloupek nad očekávání dobré.

Dopravní terminál v Sokolově
MHD v Sokolově podražila. Cheb a Karlovy Vary mají ceny stejné jako vloni

Milovníci sjezdového lyžování potěší fakt, že ve Skiareálu Klínovec mohou využít už 14 z 32 sjezdovek a otevřeno je 10 vleků a lanovek z celkových 21. Z Klínovce také hlásí, že na uzavřené sjezdovky budou přesunuty veškeré kapacity zasněžování.

Ve ski centru Bublava Stříbrná je v provozu modrá sjezdovka, červená a dětské hřiště. Večerní lyžování je do 20 hodin. V Bublavě využívají panující mrazy také k přípravě umělého sněhu do zásoby. Sněžná děla foukají hlavně na sjezdovku pod lanovou dráhou, která je kvůli bezpečnosti pro lyžaře od středy uzavřena. "O víkendu bude opět k dispozici a lyžaři mohou přijet vyzkoušet ideální podmínky k lyžování. K zasněžování jsme využili mrazivé počasí a o něco slabší návštěvy centra v pracovních dnech," upřesnil jeden z provozovatelů Jiří Lhota.

"Byl jsem lyžovat v Bublavě v úterý, ideální podmínky, slunečné mrazivé počasí, upravené sjezdovky. Užili jsme si to," řekl Jaroslav Sloboda z Kraslic.