Vlekaři z horské Bublavy byli doposud jedinými, kdo měl spuštěné vleky a otevřené sjezdovky. Po uplynulém víkendu se k nim přidali další. Vlekaři spustili provoz v Kraslicích a na Stříbrné. Lyžaři si pochvalují větší výběr sjezdovek a žádné fronty u vleků či sedačkové lanovky.

„Máme luxusní podmínky pro lyžaře a přeje nám i počasí. Minulý týden jsme spustili sedačkovou lanovku a jezdíme na obou stranách kopce. Netvoří se fronty a lyžuje se v prašanu. Prostě nejlepší podmínky letošní zimy," řekl v neděli provozovatel bublavského skiareálu Jiří Lhota. Vlekaři podle něj pracují na zasněžení černé sjezdovky pod rozhlednou. „Jestli budou takové podmínky, jaké slibují meteorologové, bude nadcházející víkend otevřena i tato sjezdovka, a možná i dříve," dodal Lhota. O tomto víkendu mohli návštěvníci vidět na bublavských svazích i mládežnickou elitu. Konaly se tam mezinárodní závody žáků.

Ideální podmínky hlásí i sousední Stříbrná. „Sněhu je dostatek, fronty na vleku žádné. Spustili jsme v pátek a budeme pokračovat i v týdnu. Pojedeme jak na kotvovém vleku, tak na dětském vleku. Zájemcům doporučuji sledovat naše webové stránky, kde jsou aktuální informace," hlásila v neděli provozovatelka skiareálu Lišák ve Stříbrné Dana Izáková.

Rozjely se vleky i v níže položených Kraslicích. „Spustili jsme vlek za Krajkou i druhý, zvaný Saporo. Za Krajkou pojedeme i v týdnu, protože máme nahlášené školní lyžařské výcviky. Co se týče Sapora, doporučuji lyžařům sledovat naše webové stránky, kde jsou čerstvé informace," řekl jeden z vlekařů Martin Vlček.
Lyžaři mohou být prozatím spokojeni. „V sobotu jsme byli s partou jezdit ve Stříbrné. Sněhu dost, fronty žádné, takže ideální stav," konstatoval jeden z lyžařů, Jan Šudák z Kraslic.