Koupaliště ve volné přírodě v sokolovském regionu mají vhodnou kvalitu vody ke koupání. Takové výsledky měření hlásí Krajská hygienická stanice Karlovarského kraje. Od sezony 2004 se jakost koupací vody řadí do jedné z pěti kategorií.

„Zákon nám nařizuje osm odběrů za koupací sezonu. Ta je podle počasí zhruba od konce května do začátku září. Pravidelně posuzujeme jakost vody ve čtrnáctidenních intervalech,“ uvedla Irena Lupínková z Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje. Habartovské koupaliště na Rádě (Kluč) má podle hygieniků vodu vhodnou ke koupání, což je nejvyšší kategorie. Obdobně je na tom koupaliště ve volné přírodě v Tatrovicích i chodovská Bílá voda, kde je nezávadná voda s nízkou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů. Sokolovskému koupališti Michal přidělili hygienici druhou z kategorií, což je také voda vhodná ke koupání, ale je zde doporučení, aby se lidé v případě možnosti osprchovali. Kvalitu vody si pochvalují i návštěvníci koupališť a nádrží.

„Jezdím pravidelně na Jesenici a voda je prozatím čistá, bez sinic. Při potápění je viditelnost zhruba tři metry. Podle mých zkušeností se její kvalita zhoršuje až někdy v září,“ konstatoval Martin Blanický z Kraslic.