Plných deset dní bez teplé vody zůstanou lidé pěti obcí v regionu, které zásobuje Elektrárna Tisová. Důvod je jasný. Odstávka a údržba zařízení.
Jde o Březovou, Habartov, Bukovany, Svatavu a Královské Poříčí.

„V našem městě se to týká zhruba padesáti objektů. Elektrárna odstavuje páru. My s tím počítáme a také si zároveň provedeme údržbu,“ řekl technik bytových služeb v Březové Michal Pehanič. Dalším městem, které bude bez přívodu tepla z elektrárny, je Sokolov. Zdejší obyvatelé to však nezaregistrují. Sokolovskou teplárnu budou zásobovat chemické závody Momentive Speciality Chemicals, a.s. „Každoročně přebíráme zodpovědnost a na základě smlouvy suplujeme Elektrárnu Tisová v dodávkách tepla. Důvod je jasný. Výpadek není tolik citelný pro lidi,“ řekl za chemické závody Pavel Kočí.

Upřesnil také, že od 5. srpna večer do čtrnáctého téhož měsíce budou zásobovat Sokolov. „V loňském roce to například znamenalo výkon do 10 tun za hodinu,“ dodal Kočí. Reakce občanů jsou kladné pouze v Sokolově. „Platím velké zálohy, tak jsem rád, že nemusím být tak dlouho bez teplé vody,“ uvedl jeden z obyvatelů městského bytu v Sokolově. V Březové je tomu naopak. „Přes týden ohřívat vodu v hrncích na sporáku, to je opravdu úžasné,“ poznamenal ironicky Filip z Březové.