Chladné a deštivé počasí, které v současné době panuje v sokolovském regionu, odrazuje mnohé vodáky, aby vyrazili na řeku a užívali si jarních projížděk. Také správci tábořišť a půjčoven lodí přiznávají, že návštěvnost je oproti minulým letům výrazně nižší a pravá vodácká sezona prakticky ještě ani nezačala. Také přípravy v kempech se kvůli dlouhé zimě posunuly až o dva měsíce. Co jindy bývalo v kempech hotové již v dubnu, dohánějí správci areálů ještě dnes. „Ano, veškeré práce se u nás zpozdily. Dříve jsme měli trávu posekanou již v dubnu, letos jsme ale začali až v květnu. Práce máme hodně, ale všechno stíháme, abychom na sezonu byli jaksepatří připraveni," pověděla Hana Červenková z Vodáckého centra a tábořiště Dronte Ohře. „Kvůli špatnému počasí máme nižší návštěvnost. Lidé překládají naplánované výlety a čekají, až se oteplí. Ti skalní vodáci a fajnšmekři už na vodu ale vyrazili. Raději totiž jezdí mimo sezonu, když není na řece tolik lidí. Také voda je na jaře vyšší než během léta," poznamenala.

Podobně mluví i další provozovatel vodáckých tábořišť na Sokolovsku Jaroslav Barták. „Lepší počasí vyhlížíme každý den. Zatím to opravdu není žádná sláva," přiznal Barták. „S provozem jsme začali v dubnu, ale ten pravý rozjezd teprve přijde. Pár škol už na vodu vyrazilo a další se během června ještě objeví. S počasím holt nic nenaděláme, musíme být trpěliví," doplnil Barták.

Vodáci na Sokolovsku odemkli řeku Ohři v polovině dubna. Sami přiznávali, že zima byla dlouhá a na vodu se již nemohli vyloženě dočkat. Kdo vrtochy řeky zná, věděl, že když je chladno, je potřeba se důkladně připravit. „Když se pořádně obléknete, tak vám určitě zima nebude," řekla Miroslava Křesťanová z Nejdku.