Zájem o sjíždění řeky Ohře se letos mezi vodáky zvýšil. „Zaznamenávám nárůst počtu vodáků. Letos jich řeku sjelo už o 50 procent více než v loňském roce,“ tvrdí vedoucí vodáckého centra Dronte Loket Hana Červenková.


Jedna z nejlépe tekoucích řek v Čechách, Ohře, je v těchto dnech dobře sjízdná. „Její horní tok vodáci sjedou vždy. Je tam dost hluboká,“ řekla Červenková. Podle ní je limitovaný stav vody v řece pro sjízdnost 45 centimetrů a Ohře má v současné době 60 centimetrů vody. „V některých místech, kde je vody méně a vykukují kameny, si ale vodáci musí své lodě pár metrů přenést,“ řekla Červenková. Lidé jsou i tak se sjízdností řeky spokojení. „Jelo se nám dobře. Vody bylo v řece dost,“ řekla Renata Hronová, která sjížděla Ohři před pár dny.


Ti, kteří se rozhodnou sjet řeku, nemusí mít obavy z přeplněnosti kempů. „Nezaznamenali jsme zatím žádnou stížnost z řad vodáků, že by byly kempy přeplněné. Většinou se totiž jedná o klientelu, která je snadno přizpůsobivá. Stan nezabere tolik místa a dá se postavit téměř kdekoliv,“ uvedla vedoucí vodáckého centra.


Ohře je podle vodáckého centra bezpečná řeka, vhodná i pro začátečníky. Je ale třeba, aby všichni respektovali zásady bezpečné plavby. „Před sjížděním jezů Hlavno, Černý Mlýn, Tuhnice a Radošov varuje značení, že jejich sjíždění je nebezpečné. Utonulo tam už hodně vodáků,“ zdůrazňuje Václav Klečka z odboru Vodohospodářského dispečinku z Povodí Ohře.