Zvelebovat řeku Ohři a dělat ji zajímavou pro vodácký turismus. To je záměr Miroslava Volfa, který pracuje ve výboru vodácké Ohře při Krajském úřadě Karlovarského kraje. „Řeka si zaslouží náš zájem a péči. A to nejen kvůli vodáctví,“ zdůraznil Volf.

Jedním z plánů, který je podle něj možný realizovat, je zprůjezdnění levé propusti kolem ostrova pod lávkou v Kynšperku nad Ohří. „To kvůli tomu, aby se lodě nemusely přenášet přes jez,“ vysvětlil. „Tato akce nevyžaduje žádné velké úpravy. Bude to ale chtít lidskou sílu,“ doplnil.

A jak to vypadá v Kynšperku se zázemím pro samotné vodáky?
„U velkého mostu je pěkný kemp, který se každý rok vylepšuje. Jsou tu sprchy, teplá voda, občerstvení a také toalety,“ vyjmenoval Volf.
Pozadu není ani například Královské Poříčí. „Náše stanoviště se může pyšnit splachovacím WC. Kromě toho můžeme vodáky nalákat na pěkně upravené tábořiště,“ sdělil starosta Královského Poříčí Ivan Stefan. „V loňském roce jsme kemp maximálně vylepšili. Myslím si, že se návštěvníkům líbí,“ prohlásil Stefan.

Podle oslovených vodáků je zázemí podél Ohře na Sokolovsku dostatečné. „Dobře udělané tábořiště mají například v Šabině. Tam se mi opravdu hodně líbí,“ přiznal příležitostný vodák Matěj Novotný z Karlových Varů.