VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ohře je plná vodáků, ale vody v ní moc není

KARLOVARSKÝ KRAJ - Ohře se vždy pyšnila tím, že je splavná celoročně. V posledních dnech, i přes deště, je ale v řece hodně málo vody

23.7.2008
SDÍLEJ:

Vodáci na Ohři.Foto: DENÍK/Milan Hloušek

I když nepředvídatelné počasí posledních dní příliš na výlety neláká, na řece Ohři je stále plno. Vyzkoušeli jsme, jak se letos jede asi nejoblíbenější úsek této řeky. Na dva dny jsme vyrazili zLokte do Vojkovic.

Už vLokti čeká na vodáky drobná změna. Půjčovna lodí Dronte se přestěhovala o několik metrů dál směrem za Epiag. Nastupovat na vodu je ale stále dál možné hned za mostem. Už po prvních metrech je znát, že vOhři je hodně málo vody. Je sjízdná, ale vmístech, kde se jindy bez problémů proplouvá, si loď občas škrtne o dno. A samozřejmě je i více kamenů.

Loketský kemp míjíme bez zastávky. Je dost obsazený a ti, kteří jedou zhorního konce Ohře a chtějí přespávat vLokti, neměli by příjezd plánovat až na poslední chvíli. Až ke Svatošským skalám je cesta bez problémů. Zde následuje tak nějak povinná zastávka na první pivo na vodě. I kvůli počasí je tentokrát skála přes řeku prázdná a nikdo nešplhá nahoru. Vrestauraci nás nemile překvapilo zdražení a hlavně problém sobsluhou. Kdo má na sobě plavky, nebo dokonce nemá vůbec tričko, nesmí na zahrádku restaurace. Nekompromisně. Že by tady vodáci už nebyli vítaní?

Pokračujeme dál do Karlových Varů a nedostatek vody je stále zřetelnější. Co chvíli se musíme rozhodovat, která strana proudu bude lepší, a samozřejmě vždy opačně. Je tak nutné vystoupit zlodi a chvíli se doslova brodit a loď táhnout. Zastavujeme až u tuhnického jezu a chvíli sledujeme, jak i přes řadu cedulí varujících na nebezpečí tohoto místa několik lodí jez sjíždí. Naštěstí se nic nestalo. Jez vTuhnicích je dobrým místem pro pauzu, na dohled je obchodní středisko, kde je možné doplnit zásoby na večer. Následuje průjezd lázeňským městem a druhý karlovarský jez, který se běžně sjíždí. Protože je ale málo vody, je lepší si vybrat pravou stranu se šlajsnou, než plout tradičně středem nebo levou stranou. Vystouplo totiž hodně kamenů. Úsek zVarů až na Hubertus je už bez problémů. Na Hubertusu se chystají závody, takže kemp je dost plný. Naštěstí je tak velký, že i pozdě večer nacházíme dobré místo kpřespání. Stále zde ale chybí kvalitní občerstvovací stánek, takže kdo nemá své zásoby, má smůlu.

Druhý den ráno pokračujeme a těšíme se na první zastávku vDubině. Kousek před tradiční zastávkou je ale nová cedule, upozorňující na malý kemp. Na soukromé zahradě je možné přespat, udělat si oheň a koupit si pivko nebo kávu. Po snídani pokračujeme dál a přemýšlíme, kde si asi tak dát oběd. Nejdřív ale zkontrolujeme, o kolik více opět zchátraly bývalé lázeňské domy vKyselce. Od oběda vhospůdce U Kapříka hned za Kyselkou nás odradí právě odcházející vodáci. Prý mají dobrý řízek, ale to je tak všechno. Proplouváme tak peřeje za Kyselkou, které jsou vzhledem knízkému stavu hladiny o dost těžší a kamenů je více než dost. Zastavujeme tak až u jezu vRadošově. Tady je zcela nový stánek sobčerstvením, přímo vRadošově pak další dvě restaurace. Do Vojkovic je to pak už jen kousek a bez problémů zde můžeme vrátit půjčené lodě. Dvoudenní výlet jsme si tak užili i přes občasný déšť. Co je ale horší, že vřece je skutečně hodně málo vody. Snad to deště posledních dnů změní.

Autor: Martin Kasal

Místo události:
23.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Státní a veřejná správa - Státní a veřejná správa Úředník veřejné správy 22 240 Kč

Referenti a vrchní referenti Vězeňské služby ČR Strážný ve služební hodnosti referent, hodnostní označení rotný. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22240 kč, mzda max. 30910 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Způsob kontaktu uchazeče:, - telefonicky na tel: 352 660 204, - e-mailem: zbrejchova@vez.hsl.justice.cz, , Požadujeme:, - Uchazeč musí podle z. č. 361/2003 Sb. splňovat následující podmínky:, - občanství České republiky, - věk nad 18 let, - bezúhonnost, - střední odborné vzdělání s výučním listem, - zdravotní, osobnostní a fyzickou způsobilost k výkonu služby, - není členem politické strany nebo politického hnutí, - nevykonává živnostenskou nebo jinou výdělečnou činnost, , Nabízíme : , - od 1. 1. 2018 NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK ve výši 100 000,- Kč, služební poměr na dobu určitou 3 roky se zkušební dobou 6 měsíců, po složení služební zkoušky je dále služební poměr na dobu neurčitou, , Zaměstnanecké výhody:, - možnost čerpání bezúročných půjček z fondu kulturních a sociálních potřeb, - rodinnou i dětskou, letní i zimní rekreaci ve vlastních rekreačních zařízeních, - sportovní vyžití (vlastní posilovna, sauna), - možnost ubytování, závodní stravování, - šest týdnů dovolené, - sportovní vyžití (vlastní posilovna, sauna) , , Místo výkonu práce: Horní Slavkov. Pracoviště: Vězeňská služba české republiky - věznice h. slavkov, Hasičská, č.p. 785, 357 31 Horní Slavkov. Informace: Zuzana Brejchová, +420 352 660 204,602 555 905.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Švadlena 14 280 Kč

Švadleny, šičky, vyšívači a pracovníci v příbuzných oborech Šička. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14280 kč. Volných pracovních míst: 7. Poznámka: Způsob hlášení uchazečů:, - telefonicky Becklová Marta 352 698 767 v době od Po-Pá 6:00 - 14:30hod., , Místo výkonu práce: Kladenská 566, Krásno, , Pracovní doba: 6:00-14:30 hodin, , Zaměstnanecké výhody: měsíční příplatky, čtvrletní příplatky, stravenky. Pracoviště: Sitform k. s. - výrobní hala krásno, Kladenská, č.p. 566, 357 31 Horní Slavkov. Informace: Marta Becklová, +420 352 698 767.

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 8 000 Kč

Ostatní odborní pracovníci v administrativě a správě organizace Program Handicap - administrativní podpora - Odbor služeb klientům - Sokolov. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 8000 kč, mzda max. 8800 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zaskočilo Vás neočekávaně zdravotní omezení, které Vás vyřadilo z pracovního života? Máte chuť začít znovu pracovat, máte rádi nové výzvy a nebojíte se učit novým věcem? Pak hledáme právě Vás! Pro naše pracoviště v Sokolově hledáme novou kolegyni/nového kolegu s pozitivním přístupem k práci i k životu. Stanete se právě Vy součástí našeho týmu?, , Pracoviště:, Sokolov, , Co u nás budete dělat?, - pomáhat s administrativními činnostmi v rámci klientského pracoviště, - zakládat dokumenty do složek , - kompletovat tištěnou korespondenci před odesláním klientům, - podílet se novými nápady na dobrém fungování oddělení, , Jaký by měl být náš nový kolega?, - stáž je určena pro osoby se zdravotním postižením (OZP) se SŠ nebo VŠ vzděláním, - měl by mít dobré komunikační dovednosti, být pečlivý a zodpovědný, - schopný přidat se do našeho týmu nejlépe od 1.5.2018, , Co nabízíme?, - cennou pracovní zkušenost u největší zdravotní pojišťovny v České republice, - spolupráci formou Dohody o pracovní činnosti - úvazek 0,5, - flexibilní rozvržení pracovní doby, , Způsob kontaktu:, - e-mailem - plzenskykraj.prace@vzp.cz. Pracoviště: Všeobecná zdravotní pojišťovna české republiky - 001, Boženy Němcové, č.p. 2065, 356 01 Sokolov 1. Informace: Martina Pechová, +420 731 605 173,952 228 221.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Vychovatel 23 690 Kč

Vychovatelé (kromě vychovatelů pro osoby se speciálními vzdělávacími potřebami) Vychovatel. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23690 kč, mzda max. 33200 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Způsob kontaktu uchazečů:, -telefonicky pí Mgr. Zuzana Brejchová - 352 660 204, -e-mailem - zbrejchova@vez.hsl.justice.cz, , Požadujeme:, vyšší odborné vzdělání pedagogické nebo VOŠ+specializační pedagogické studium v akreditované formě, uznává se i doplňkové pedagogické studium (dps), zdravotní a osobnostní způsobilost, znalost práce na PC, schopnost týmové práce, spolehlivost, bezúhonnost, ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------, Výhodou je možnost realizace speciálně výchovných aktivit s odsouzenými v rámci aktivit programu zacházení., ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------, Platové podmínky:, platové ohodnocení dle § 122 odst.1 zákona č. 262/2006 Sb., NV č. 564/2006 Sb., 10. platová třída, + zvláštní příplatek., Dovolená v délce 25 dnů+dodatková dovolená., Strukturovaný životopis zasílejte na email zbrejchova@vez.hsl.justice.cz., , Zaměstnanecké výhody:, možnost čerpání bezúročných půjček z fondu kulturních a sociálních potřeb, rodinnou i dětskou, letní i zimní rekreaci ve vlastních rekreačních zařízeních, sportovní vyžití (vlastní posilovna, sauna), poskytujeme indispoziční volno, odměnu při životním a pracovním výročí, možnost ubytování, závodní stravování, možnost dalšího vzdělávání , , Místo výkonu práce: Vězeňská služba České republiky, Věznice Horní Slavkov, ulice Hasičská 785, 357 31 Horní Slavkov. Pracoviště: Vězeňská služba české republiky - věznice h. slavkov, Hasičská, č.p. 785, 357 31 Horní Slavkov. Informace: Zuzana Brejchová, +420 352 660 204,602 555 905.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

V obchodě kradli kávu, z restaurace zmizela kasírka

Ilustrační foto.

Notorický zloděj kradl vajíčka, ve vězení stráví sedm měsíců

Biatlonistka Koukalová exkluzivně: Rozchod s týmem byl bolestná zkušenost

Ověnčená sportovními tituly a medailemi vnitřně prožívala trápení. Tolikrát byla první v cíli, ale radost měla jen „biochemickou“. Biatlonistka Gabriela Koukalová v exkluzivním rozhovoru pro časopis Glanc poprvé mluví o skutečných důvodech neúčasti na olympiádě, o úzkostech, depresích, podrývaném sebevědomí a celoživotní urputné snaze dokázat, že něco znamená. Teď prý ale přichází restart.

Rodiče nepoutají děti! Ukázala policejní akce

Karlovarský kraj – Rodiče podceňují připoutání dětí při jízdě v autě. Ukázala to rozsáhlá dopravně bezpečnostní akce v Karlovarském kraji.

Nemocných ubylo. Nastává konečně obrat k lepšímu?

Karlovarský kraj - Počty akutních respiračních onemocnění (ARI) v Karlovarském kraji po několika týdnech konečně začaly klesat.

Malířka kraslic ovládá hned tři techniky, zdobí celý rok

Kraslice – Z pěti tradičních technik zdobení velikonočních vajíček umí hned tři.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT