Každý rok mají Jindřichovice problém s nedostatkem vody. Každý rok proto musí do obce dovážet vodu v cisternách. Pomoct by měl nový vodovod z Rotavy. Ten se začne stavět v červnu a první fáze připojení obce na tento vodovod by měla být dokončená za rok.
„Je to naše priorita. Už dva roky na tuto akci šetříme a neděláme v obci nic jiného,“ řekla starostka Jindřichovic Anna Polívková. Připojení vodovodu na kraj obce bude stát čtrnáct milionů korun. Ministerstvo zemědělství poskytlo dotaci 9,5 milionu korun, Karlovarský kraj jeden milion. Zbytek musí obec hradit ze svého.
„V další etapě by se měl tento vodovod propojit s naším vodojemem,“ doplnila starostka. Zatím ale nemůže říct, kde na další fáze této akce vezme obec peníze. Její roční rozpočet je totiž jen 4,5 milionu korun. Jistou šanci vidí starostka ve stavbě větrných elektráren v katastru Jindřichovic. Firmy, které zde chtějí elektrárny postavit, totiž slibují do obecního rozpočtu každoroční peníze. Zástupci obce se proto tento víkend jedou podívat do míst, kde už elektrárny fungují.
Problém s nedostatkem vody řeší každoročně například i Bublava. Zde si ale kvůli nevyřešené situaci kolem nedostavěného aquaparku žádnou investici do nového vodovodního řadu dovolit nemohou. Podle starosty si lidé na nutnost šetřit s vodou už zvykli.