Volby v Kraslicích vyhrálo Sdružení nestraníků, které získalo 20,51 procenta hlasů. Druhé skončilo se 17,48 procenty sdružení SOS Kraslice, které bylo v komunálních volbách naprostým nováčkem. Třetí místo obsadila Otevřená radnice místostarosty Otakara Miky, jež vyhrála minulé volby. Ta ztratila jeden mandát a bude mít v zastupitelstvu tři místa. Ve volbách ´vyhořeli´ mladí, kteří chtěli usilovat o starostovský post. Jde o lídra Otevřené radnice Martina Votočka nebo Zdeňka Brantl mladšího, lídra ze Sdružení nestraníků. Do zastupitelstva se pak nedostal odcházející starosta Zdeněk Brantl starší (Sdružení nestraníků).

Kdo bude tvořit nové vedení města? To není po vyhlášení voleb vůbec jasné. Ihned se rozjela povolební vyjednávání, která budou pokračovat v neděli a pondělí. „Máme z volebního výsledku radost, neboť jsme získali o jeden mandát navíc. Až povolební vyjednávání však naznačí, jak bude vše vypadat dál," řekl Miloslav Poslední z vítězného Sdružení nestraníků, který do zastupitelstva usedne se svojí ženou, sbormistryní Ivetou Poslední. Sám Poslední, který pracuje jako vedoucí vodohospodářské Kraslické městské společnosti, je aspirantem na starostu. Kandidaturu ale zatím nepotvrdil. „Moje povolební pozice je komplikovaná. Mám pracovní závazek a nemohl bych si dovolit odejít z Kraslické městské společnosti ze dne na den," řekl Poslední. Mrzí ho, že v komunálních volbách v Kraslicích neuspěla i mladší generace.

Obdobně to vnímá i místostarosta Otakar Mika. „Těšil jsem se, že mladí půjdou dopředu. To se nestalo a podle toho musím postupovat dál," řekl Mika. Ten už se nebude podle svých slov ucházet o místo ve vedení města, a to ani v radě. „Maximálně bych chtěl být členem finančního výboru," poznamenal. Prioritou Otevřené radnice podle něj bude sestavit společně s ostatními stranami a sdruženími program pro město, kterým se bude ubírat. „Pak až bude čas na to, zvolit nové vedení města," řekl. Naznačil, že zvolit nového starostu bude v Kraslicích problém. „Výběr bude složitý," konstatoval. Osobně si prý dokáže v roli starosty představit Jaroslava Souhradu, který obhájil společně s Leopoldem Bernardem zastupitelský post za KSČM.
Volební účast v Kraslicích činila 31,49 %.