Volební místnosti v celé zemi jsou v pátek 8. října otevřeny od 14:00 do 22:00 hodin, v sobotu 9. října pak od 8:00 do 14:00 hodin.

V Kraslicích se stály fronty, lidé chtějí odjet na chatu či výlet

Mezi prvními voliči v Kraslicích na Sokolovsku byli tradičně senioři nebo lidé, kteří odjížděli na chaty či výlety. Ve volebním okrsku číslo čtyři na kraslickém městském úřadě byl Miroslav Laube s manželkou. "Odjíždíme na víkend pryč, chtěli jsme jet už dopoledne, ale počkali jsme na zahájení voleb," řekl. Před volebními místnostmi venku nikdo před zahájením nepostával, fronty se tvořily až uvnitř. Volební komisaři vpouštěli lidi postupně tak, aby se nehromadili ve volební místnosti. Jedna ze seniorek se dotazoval, zda může dostat nové volební lístky, protože se doma spletla při kroužkování kandidátů. Bylo ji vyhověno a tak mohla spokojeně odvolit."

U voleb jsem poprvé i když v minulosti už jsem volit možnost měla. Bylo těžké někoho vybrat, kandidátky byly slabé. U jiných jsem zase měla problém s jejich volebním programem," řekla mladá maminka Nikola, která volila v ZŠ Křižíkova v Sokolově.

Představení všech stran a jejich kandidátů v Karlovarském kraji

Podívejte se, kdo kandiduje v Karlovarském kraji. Deník přináší kompletní seznam

V Jáchymově se koná i referendum

Souběžně s parlamentními volbami se v Jáchymově koná také místní referendum. Obyvatelé budou rozhodovat o prodeji pozemků investorovi, který chce na Klínovci postavit stezku v oblacích Skywalk.

Takto má vypadat stezka v oblacích na Klínovci.
O Skywalku na Klínovci mohou lidé rozhodnout v referendu

Jaké poslance jste zvolili v roce 2017?

Obyvatelé kraje v roce 2017 zvolili do poslanecké sněmovny tyto kandidáty:

Za ANO: Jana Vildumetzová, Dan Ťok, Věra Procházková / Za Piráty: Petr Třešňák / Za SPD: Karla Maříková