Kandidátky pro podzimní komunální volby již odevzdaly strany a hnutí na Sokolovsku. Ze seznamů lze vyčíst, na koho politická uskupení nejvíce sázejí a komu věří, že přitáhne zájem voličů.

Jména lídrů jsou známá také v okresním městě. V Sokolově povede ODS do voleb starosta Karel Jakobec.
Jedničkou ČSSD má být místostarosta Zdeněk Berka. Za stranu kandiduje také hejtman Karlovarského kraje a poslanec parlamentu Josef Novotný – avšak až na dvacátém místě.
Lídrem Věcí veřejných je podnikatelka Dagmar Čáslavová. Zajímavostí je, že se ve volbách politicky střetne se svým manželem Pavlem Čáslavou, který je čtyřkou na kandidátce sokolovské ODS.

Radnice středu s TOP 09 má za favorita místostarostu Jaromíra Dvořáka. Strana zelených nasazuje do čela ekologa Jiřího Korbela, KSČM technika Vladimíra Zimu, Strana svobodných občanů geodeta Jiřího Pánka a Victoria.cz lékaře Jiřího Runge. Jedničkou Strany práv občanů Zemanovci je podnikatel Josef Dietl a Dělnické strany sociální spravedlnosti Daniel Šimko.

K volebním urnám se lidé dostaví 15. a 16. října. Jak se promění zastupitelstva v jednotlivých městech a obcích na Sokolovsku, bude samozřejmě redakce Sokolovského deníku sledovat.