Podzimní komunální volby se blíží. V ulicích se objevují plakáty kandidátů a strany promýšlejí, jakou zvolí taktiku, aby na svůj program přilákaly co nejvíce voličů. V Sokolově se o jejich přízeň bude ucházet celkem deset uskupení.

„Určitě nechceme žádné bombastické reklamy. Kampaň připravujeme a už nyní se těšíme na setkání s voliči,“ uvedla jednička Věcí veřejných Dagmar Čáslavová s tím, že jejich kampaň má jasné sdělení – rozbít takzvaný bermudský trojúhelník na radnici (současná koalice ODS, ČSSD a Radnice středu). „Chceme změnu. Otevřít radnici pro občany a zapojit je do rozhodování o věcech veřejných,“ doplnila.

Tradiční kampaň, prý nic zvláštního, bude mít další z kandidujících stran. Aspoň to tvrdí její lídr. „Máme webové stránky nebo rozdáme voličům letáky, nic bombastického,“ řekl lídr ČSSD Zdeněk Berka. Na dotaz, zda je jeho strana součástí bermudského trojúhelníku, odpověděl se smíchem, že komunální volby jsou o politice tak z pěti procent. „Je to o konkrétních lidech,“ dodal Berka.

Také další ze stran, Radnice středu, v níž mají zastoupení Nezávislí kandidáti a TOP 09, odmítá negativní kampaň. „Nechceme útočit na druhé, ale hovořit především o sobě. Doufáme, že voliči pochopí, že naše kandidátní listina nejsou jen výkřiky do tmy, ale jsou na ní odborníci ze všech odvětví,“ řekl její lídr Jaromír Dvořák.

Komunisté naopak tvrdí, že jejich kampaň běží celý rok. „Nemůžu říct, že se vzbudíme týden před volbami a po nich zase usneme. Chodíme mezi občany neustále,“ řekl za KSČM Václav Černý. Poté však přece jen přiznal, že v pondělí mají jednání krajské rady, kde proberou detaily.
„Naše kampaň bude střídmá, nic bombastického,“ hlásí lídr ODS Karel Jakobec. Jak dále pokračoval, 30 tisíc z peněz určených na kampaň poslali do jedné ze zatopených obcí. Doufá také, že voliči ocení práci, kterou pro ně v minulosti udělali.

Do boje o hlasy se v Sokolově zapojí také Dělnická strana sociálně demokratická, Strana práv občanů Zemanovci, Strana svobodných občanů, Strana zelených a Victoria.cz. K volebním urnám se lidé dostaví 15. a 16. října.

(mih,roc)