V komunálních volbách získalo jeho sdružení vysokých 62,88 % procenta hlasů. Jeho rivalové v čele s podnikatelem Janem Štruncem a Romanem Dankem ze sdružení Bublava 21. století, kteří chtěli Jirsíka po dvanácti letech sesadit, obdrželi 26,16 % hlasů. Třetí pak skončila Bublava agroturistická s 10,97 procenty. Ta však nezískala žádný mandát. Jirsík získal v sedmičlenném zastupitelstvu pět mandátů. Zbylé dva Štruncovo sdružení.

Jirsík neskrýval z výsledku nadšení. „Očekával jsem, že výsledek bude těsnější v poměru 4:3," okomentoval Jirsík výsledek voleb těsně po vyhlášení výsledků.

Podnikatele Jana Štrunce, který stál u zrodu dnes nedostavěného akvaparku, čeká společně s jeho kolegou Romanem Dankem role opozice. „Nedáme nic zadarmo, budeme v roli opozice jednat férově, ale tvrdě, a dohlížet na fungování obce," řekl nově zvolený zastupitel Roman Danko.

V Bublavě doslova hořel předvolební boj. Na radnici se hlásili těsně před volbami noví lidé k trvalému pobytu, nechybělo vzájemné osočování. Karty jsou teď vhozeny jasně. Igor Jirsík má v zastupitelstvu většinu, a tak bude podle svých slov pokračovat v cestě za penězi za nedostavěný akvapark. „Musíme dotáhnout do konce letitý soudní spor. Dokud nebude u konce, nedocílíme oddlužení, budeme mít stále zablokovaný majetek. Soudy se pro obec vyvíjí dobře a pokud nakonec peníze získáme (jde o asi 90 milionů), pustíme se do výstavby vodovou, kanalizace nebo veřejného osvětlení," konstatoval Jirsík.

Je sám zvědavý, jakou opozicí Štrunc s Dankem budou. „Nechci přilévat vodu do oleje, a tak doufám, že spolupráce bude dobrá. Nabídnu jim angažování ve finančním i kontrolním výboru, ať nás tedy mají pod dohledem. Nicméně budu po nich požadovat práci. Ať klidně plní svůj volební program, v tom jim nikdo bránit nebude, ale nespokojím se s tím, aby třeba jen nějakými útoky narušovali a rozbíjeli zastupitelstvo," doplnil Jirsík.

Soud o akvapark se se stavební firmou Skanska táhne už 11 let. Letos v březnu rozhodl Okresní soud v Sokolově, že smlouvy Skanskou a obcí jsou neplatné. Skanska má obci vrátit zpět prostavěných 57 milionů korun a penále přes 33 milionů korun. Celkem tedy přes 90 milionů s tím, že torzo akvaparku patří stavební firmě. Skanska se proti verdiktu odvolala.