Řidiči v Sokolově, kteří odstaví své auto na jednom ze záchytných parkovišť, mohou svůj vůz sledovat z pohodlí domova. Celý kamerový systém byl předělán tak, aby byl pro občany lépe přístupný a obraz byl kvalitnější. Rekonstrukci provedlo město z důvodu častých výpadků a stížností občanů.

„V rámci projektu Sokolov – Bezpečné město vylepšilo město provoz kamerového systému na záchytných parkovištích. Jde o lokality Mánesova, Brána borců u areálu Baníku, parkoviště u vlakového nádraží, parkoviště u kláštera, dále bývalý heliport u Baníku a lze vidět i obraz ulice U Divadla," vypočítal starosta Sokolova Jan Picka.

Obraz u on-line přenosu si lze prohlédnout na webových stránkách Sokolova v sekci Bezpečné město, a to 24 hodin denně. Letos podle vedení města přibudou obrazy z ulice Lipová a z prostranství u všech základních škol ve městě. Lidé se naučili parkovat i na posledně otevřeném parkovišti, které je zhruba 150 metrů od sídliště Michal.

„V počátku bylo pár názorů, že nebude využívané. Lidé se tam však naučili parkovat," tvrdí Picka. Řidiči službu vítají za splnění základní podmínky.

„Je to dobrá věc, ale systém musí fungovat. Jinak je to k ničemu a vyhozené peníze. Stávalo se mi, že jsem obraz z některých parkovišť neviděl, a tudíž se snažil parkovat před domem, abych na auto viděl. To je však na sídlišti v odpoledních hodinách takřka nemožné," říká jeden ze sokolovských řidičů Jiří Mejtský.

„Celý systém se předělával, aby byl pro občany lépe přístupný a obrazy byly kvalitnější. V této souvislosti mohlo docházet k výpadkům nebo ztrátě obrazu," vysvětlil velitel MP Sokolov Petr Kubis.

I přes tyto výpadky, které by měly být minulostí, byl podle velení Městské policie Sokolov celý kamerový systém v provozu a byly rovněž uchovávány záznamy z jednotlivých kamerových bodů.