Právě sem mohou přispět lidé svými dárky pro opuštěné psy i kočky. Letošní rok se návštěvníci mohou těšit na nově připravenou Ježíškovu cestu, ale i na dárky od pořadatelů.

Minulý rok byl pro návštěvníky připraven program, kdy mohli vidět nejen velké množství psích sportů a aktivit, ale také vystoupení dětských pěveckých sborů nebo vánoční čtverylku s koňmi. Letošní rok přinese změny, v Záchytném zařízení na ranči Vránov se uskuteční takzvaná Ježíškova cesta, kdy na návštěvníky budou čekat andělé s netradičními i zábavnými úkoly. Návštěvníci se tak budou moci kvalifikovat na tuto cestu se svými psy nebo si vypůjčit opuštěného psa přímo z útulku. V rámci Ježíškovy cesty se mohou návštěvníci těšit i na ostatní zvířata z ranče, jako jsou koně, oslíci či ovce. Na své si přijdou i milovníci koček, kdy na samotném rozsvěcování vánočního stromu bude mít svůj koutek i depozit koček a koťat s názvem Konec toulání, ty si bude možné přímo v místě konání adoptovat.

Pro všechny návštěvníky je také jako poděkování připraven malý vánoční dárek přímo od organizátorů.
„Pejsky určitě potěší třeba sušené mlsky, jako jsou plíce, hrtany, nebo mají velice rádi piškoty," říká Veronika Fazekašová, vedoucí záchytného zařízení. „Velkou radost pejskům udělají i kvalitní granule, které tvoří pro psy v útulku základ krmiva. Jen jsme raději, když granule tvoří větší množství masa. Zvířata totiž do útulku často přichází ve velice špatném výživovém stavu nebo úplně podvyživená, z veterinárních důvodů musí dostávat kvalitní krmivo. Po tom méně kvalitním často trpí průjmy a někdy se dostaví i potravinová alergie, proto jsme rádi, když nám návštěvníci donesou menší pytel kvalitního krmiva, než když přinesou velký pytel levných granulí. Přispět však mohou lidé čímkoliv, skvělé jsou i konzervy, maso, kosti, hračky, pejskům udělá radost cokoliv. Přijímáme také deky, matrace nebo i třeba věci po bývalém pejskovi," vysvětluje Veronika Fazekašová.
Vánoční akce pro opuštěné psy se koná již 19. prosince od 14 hodin na ranči Vránov.

Autor: Sandra Kubíčková