Jedním z nejstřeženějších veřejných míst na Sokolovsku se postupně stává obec Vřesová. Sídliště, kde žije přes čtyři sta padesát lidí totiž nepřetržitě snímají čtyři kamery. Další tři jsou v prostorách obecního úřadu. Ve kterých částech budovy hlídají je však tajemstvím. To aby případný narušitel nebo násilník nevěděl, odkud je monitorován. Podle starosty Vřesové Miroslava Fialy jsou zvýšená opatření nezbytná. Lidem totiž mají dát pocit většího bezpečí a navíc by měly sloužit jako důkazní materiál v případě nějaké vyhrocené situace nebo mimořádné události.

„Celkem bychom tu měli mít osm kamer. O té poslední ale ještě musejí rozhodnout zastupitelé. Zatím ale pokaždé s nákupem nových kamer souhlasili,“ sdělil Fiala.

Na otázku, proč obec začátkem měsíce pořídila další tři kamery odpověděl: „To je pro případ, kdyby se tady zase něco stalo. Zrovna mě ale nepomohly. V den napadení, ke kterému tady došlo, byl totiž systém odpojený. Důvodem byla závada na zařízení,“ reagoval starosta.
Připomínal tím incident, při které utrpěl zranění a musel vyhledat lékařské ošetření. Následně byl několik týdnů na neschopence. Policie případ řeší jako napadení.

V minulosti už ale kamery několikrát úspěch slavili. „Jednou se tu stalo, že dítě jelo na kole a upadlo. Nejprve se to svádělo na řidiče automobilu, ale po shlédnutí záznamu se vše vysvětlilo a policisté zjistili, že dítě upadlo samo a motorista vlastně za nic nemohl,“ zavzpomínala zastupitelka obce Johana Bandová.

Oslovení lidé proti kamerám nic nenamítali. Naopak, jejich používání plně schvalují.
„Určitě se nejedná o zbytečnou věc. Starosta nemůže být všude a takhle se alespoň zpětně zjistí, co je potřeba. A navíc, ty kamery tady už měly být dávno předtím,“ prohlásila kronikářka a obyvatelka obce Anna Sándorová.