„Tak jak se na tradici sluší a patří, vyšel v pátek večer i do ulic Vřesové Mikuláš a čert s andělem. Přidala jsem se k nim a společně jsme navštívili děti, které letos doma příliš neposlouchaly. A to víte, že hlavně při spatření čerta slibovaly hory doly!“ píše do redakce Deníku čtenářka – reportérka Anna Sándorová, knihovnice a kronikářka obce Vřesová.

„Putování mýtické trojice po Vřesové se každopádně moc líbilo. Děkuji Marušce Černákové, Patriku Kováčovi, Patriku Klobušickému, Václavu Sándorovi a Žanetě Baloghové za krásné předvedení rolí andělů, čerta a Mikulášů. Někteří měli v pátek v těchto rolích svou premiéru, ale svými výkony nejen mě přesvědčili o tom, že krásná mikulášská tradice bude žít dál,“ libuje si Anna Sándorová.

V sobotu 6. prosince se pak v prostorách jídelny SU, a.s., uskutečnila pravá mikulášská nadílka, při které každé dítě s trvalým pobytem v obci obdrželo balíček sladkostí a krabici vánočního pečiva. „Na této akci vystoupily děti, které nám zatančily a zazpívaly. Po vystoupení následovalo předávání balíčků. Děti si chodily pro nadílku a snažily se, aby na nich nebyl znát strach z čerta. Některým se to, pravda, příliš nedařilo…,“ líčí další průběh oslav vřesovská knihovnice a svůj dopis končí takto: „Vše probíhalo jako na drátku, až na nevhodné chování jedné nespokojené maminky. Věřím, že to byla výjimka a že příští rok bude mikulášská nadílka ještě hezčí než ta letošní.“