K velkému souboji o zastupitelská křesla se schyluje v obci Vřesová. V sobotu 23. června se zde totiž uskuteční mimořádné volby, ve kterých budou noví kandidáti usilovat o důvěru a hlasy místních obyvatel. Oproti podzimním volbám jich ale má být dvakrát tolik, celkem 25. Další novinkou je nástup dvou ´silných´ stran – Porozumění, za kterou mluví současný starosta obce Miroslav Fiala a sdružení nezávislých kandidátů Za řešení bytové problematiky a pořádek v obci podpořenou bývalým zastupitelem a místostarostou Jiřím Sivákem. Bez šancí na úspěch ale nejsou ani ´sóloví´ kandidáti.


„Já tomu sama nechávám volný průběh, co bude, bude. Do zastupitelstva bych se ale ráda dostala, abych tady ve Vřesové mohla něco změnit. Pevně také doufám, že se vedení obce ujmou rozumní lidé. Osobně sázím na stranu pana Fialy,“ prohlásila knihovnice a bývalá zastupitelka Anna Sándorová. Ta ve volbách vystupuje jako nezávislá kandidátka.
Jasno a konkrétní představy o budoucnosti obce má i nynější starosta. Ten si ze všeho nejvíce přeje, aby nové zastupitelstvo dobře fungovalo. „Je velice důležité, aby dotyční lidé, kteří dostanou důvěru, opravdu měli chuť pro obec pracovat. Pro nějaké osobní spory a hádky tady prostor není,“ konstatoval Fiala s tím, že problémy a vzájemné rozepře bývalých zastupitelů by nerad komentoval.


Dalším, kdo hodlá v červnu zasáhnout do boje o mandáty je Sivák. „Přestože se zastupitelstvo rozpadlo, tak jsem spokojený, že se tak stalo. Teprve teď si totiž mají občané z čeho vybírat,“ myslí si Sivák. „Na podzim se na kandidátce objevilo pouze jedenáct lidí, zatímco nyní jich je dvacet pět,“ vypočítal.
Tím, že v nových volbách vystoupí dvě strany a ne pouze jednotliví kandidáti se obec snaží předejít opětovnému pádu zastupitelstva. „Předtím prostě nebyli náhradníci. Když někdo odešel, už ho nikdo nenahradil,“ uvedl již dříve Fiala. Teď každé uskupení disponuje devíti členy. Pokud zvolený kandidát funkci položí, zabere jeho místo náhradník.