Je to jedna velká lež. Tak mluví obyvatelé Vřesové o tvrzení Moniky Pfeiferové, že ji starosta obce Miroslav Fiala napadl. Nevěří ani jejímu příteli Arpadu Gazsimu, který její prohlášení dosvědčil. Nařčení navíc lidé ve Vřesové považují za promyšlenou pomstu a snahu odstranit Fialu z funkce.

„Absolutně věřím panu starostovi. Rodina Gazsiových je postrachem naší obce. Vyhrožují a napadají tu bezdůvodně lidi. Starosta se tu naopak o občana vzorně stará. Kdykoli potřebujeme jeho pomoc, vyhoví nám. Pomáhá starým lidem s nákupem, dováží jim léky, a pokud je potřeba, tak je i zaveze k lékaři,“ uvedla obyvatelka Vřesové, která si přála zůstat v anonymitě. „Mám děti a bojím se o naše zdraví,“ doplnila.

Podobně mluví i Jan Kuchyňka. „Při vyslovení jména Gazsiovi se každému zježí vlasy,“ uvedl Kuchyňka. „Není rodina, která by s rodinou Gazsiových neměla co do činění. Je veřejným tajemstvím, že Arpad svoji družku několikrát surově zbil. Své mohou vyprávět sousedé ze vchodu,“ pokračoval ve výpovědi.
„To občané se bojí této rodiny. Neboť mají strach o své blízké,“ doplnil Kuchyňka.

A co se v obci vlastně stalo? Monika Pfeiferová označila Fialu za útočníka, který ji prý srazil k zemi.
„Strčil do mě a já upadla na nízké zábradlí před domem. Asi čtvrt hodiny jsem pak ležela v bezvědomí,“ sdělila minulý týden Pfeiferová.
Policie však událost vidí zcela jinak. „Když policisté přijeli ráno do Vřesové, tak dotyčná stála jen pár metrů opodál, smála se a nejevila žádné známky zranění. Odpoledne pak s policisty odmítla mluvit,“ informovala mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová.
„Miroslava Fialu jsme z ničeho neobvinili. Naopak, bratři Gazsiovi jsou podezřelí z výtržnictví a ublížení na zdraví,“ zdůraznila policejní mluvčí.

Starosta je v současné době v pracovní neschopnosti. Na žádost o vyjádření odpověděl stručnou textovou zprávou. „Až tento případ bude dořešen příslušnými orgány, tak se vyjádřím, ale až po jeho ukončení,“ reagoval Fiala. Ten již dříve prohlásil, že dotyčnou ženu nenapadl.

Arpada Gazsiho ani Moniku Pfeiferovou se redakci Sokolovského deníku nepodařilo zkontaktovat. „Nejsou doma, zkuste to později,“ ozvalo se třikrát na pevné lince jejich telefonu.

Za oba nakonec promluvila Eva Gazsiová. „My nejsme problémová rodina. A co se týče těch nejrůznějších pomluv, tak nám lidé pouze závidí,“ oponuje Gazsiová. „Řeknu vám ještě jedno, my se nevzdáme a chceme, aby se o všem vědělo,“ doplnila.