Už před několika dny začali pracovníci Správy přírodních léčivých zdrojů a kolonád postupně odstavovat pitné stojánky ve Vřídelní kolonádě. Začalo se těmi, kde se Vřídlo pro lázeňské hosty nejvíce ochlazuje. Nyní už přišly na řadu i ty, kde teče voda horká až 70 stupňů Celsia. Začala pravidelná odstávka provozu Vřídelní kolonády i dodávek termální vody do karlovarských balneoprovozů.

„Je to nezbytné. Potřebujeme prostor na to, abychom mohli nejen odstavit pitné vázy v kolonádě, ale dále například vypustit dvě velké akumulační nádrže, plné termální vody, umístěné v technickém podzemí pod kolonádou. Ty jsou jinak nepřetržitě v provozu celý rok,“ vysvětluje ředitel Správy přírodních léčivých zdrojů a kolonád Milan Trnka.

Součástí prací, které jsou prováděny během odstávky, bude i úplné dokončení opravy pokameňovacích prostor. Zde se vyrábějí sedimentem pokryté upomínkové předměty z Karlových Varů, známé po celém světě. Jde o dvě bunkrové místnosti, také situované pod povrchem kolonády.
Dvoutýdenní odstávka sice znamená ´klid´ pro pitné kúry lázeňských hostů, ale o to víc práce mají v současnosti technici a další zaměstnanci správy. „Musíme stihnout vše, co je třeba. V nutném případě budeme prodlužovat pracovní směny. Jinak to nejde,“ říká ředitel Trnka.