K zemi půjdou všechny lípy, co na nábřeží stojí, a město vysvětluje nespokojeným lidem proč. Stihnout se vše musí do Hornické pouti, která vypukne v září.

„Kořenový systém stromů narušuje silnici i zeď. Rozbíjely by nadále i novou silnici. Také Povodí Ohře upozorňuje, že kořeny prorůstají do zdi podél Lobezského potoka,“ říká starosta Sokolova Jan Picka, proč půjdou stromy k zemi. Podle odborníků jsou již nebezpečné i koruny stromů. Zároveň starosta slibuje, že dojde k výsadbě nových stromů. „Strom za strom,“ řekl. Město zde nechá vysázet stromy stejné jako v sousední ulici 5. května, která je pěší zónou.

To samé už nelze říci o parkovacích místech na nábřeží, těch oproti současné situaci ubude. Nutno však říci, že nyní tam žádná oficiálně namalovaná či vymezená místa označená jako parkoviště nejsou. Každý parkuje, jak se dá a jak mu zvednutá vozovka či stromy dovolí. Sokolov ale nechal v sousední ulici vybudovat parkování přímo na náměstí.

„Zvažujeme, že bychom tam ještě dvě řady parkovacích míst přidali. Parkování je tam omezené na parkovací kotouček a lidé ho hojně využívají,“ dodal Picka.

Realizace bude probíhat ihned po podpisu smlouvy a hotovo musí být do konce srpna. Poté se koná Hornická pouť, která je největší v celém kraji. Přijíždějí na ni desítky tisíc lidí z celého regionu. A letos bude navíc rozšířena o setkání hornických měst, což podle starosty zvýší cvrkot na Hornické pouti.

Při realizaci se parkovací místa přesunou z jedné strany jednosměrné ulice na druhou. Novinkou bude i to, že parkování bude placené. Město chce zamezit celodennímu stání aut v ulici, jako je tomu dnes.