Rozvoj průmyslové zóny a nové pracovní příležitosti jsou prý v tuto chvíli prioritou města.
Lékárna nebo supermarket,  takové služby ve městě zatím chybí. Lidé by si je ale přáli, doufají, že počet pracovních míst se do budoucna navýší. Práce je prý potřeba.
„Bydlím v Novém Sedlo zatím tři roky a jsem zde spokojená, jen mi tady chybí pořádný obchodní dům. Jezdíme sice do nedalekého Chodova nebo Sokolova, na druhé straně pokud máme možnost využít průmyslové parcely právě pro výstavbu supermarketu, byla bych pro. Místo je nevyužité a nikoho by dle mého názoru neobtěžovalo, kdyby tam byl obchodní dům," říká obyvatelka Nového Sedla Jana Marková.
Podle starostky Nového Sedla ve městě chybí nejen obchodní dům a lékárna, ale i domov pro seniory. Tyto tři věci se stále opakují v žádostech ze strany obyvatel.


„Základní služby ve městě fungují dobře, mám na mysli například poštovní služby, zdravotní středisko s lékaři nebo obchody se základním sortimentem. Co nás ale trápí, je domov pro seniory a výdejna léků. Obyvatelstvo stárne a my jako město pro ně nemáme důstojné zázemí na stáří. Základní kapacitu máme 19 garsonek, to pochopitelně nestačí. Co se týká lékárny, hledáme možnost výdejny léků, zatím nemáme nikoho, kdo by s námi spolupracoval. S místostarostou ale problém intenzivně řešíme," vysvětlila starostka Věra Baumanová.

Klára Čurlinová